SAPA padla še drugič v manj kot tednu dni

Szekesfehervar, 26. 12. 2012 19.37 |

Hokejisti ljubljanskega Telemacha Olimpije so še drugič v manj kot tednu dni ugnali tradicionalno neugodno moštvo SAPA Fehervar (2:1). Gostitelji so sicer dobršen del obračuna vodili z 1:0, nato pa so Ljubljančani v zadnji tretjini obrnili obračun sebi v prid.

Hokejisti ljubljanskega Telemacha Olimpije so imeli pred gostovanjem na Madžarskem – drugem v štirih dneh – enak cilj, in sicer vrniti se domov s polnim izkupičkom, in to jim je tudi uspelo. Dvoboj z moštvom SAPA Fehervar pa je bil podobno zahteven kot tisti v nedeljo. Gostitelji so na krilih svojih navijačev v uvodnih 20 minutah obračuna vršili pritisk proti vratom Jerryja Kuhna, v 17. minuti pa se je obstreljevanje njegovih vrat končalo z golom nekdanjega napadalca zmajev Franka Banhama. Vodstvo domačinov ni uspavalo, ampak so nadaljevali še bolj silovito, kljub vsemu pa so v nadaljevanju slovenski državni prvaki začeli tekmecu vsiljevati svojo igro, in to je bilo počasi vidno v kar nekaj lepih priložnosti.

Jan Muršak je zabil za zmago.
Jan Muršak je zabil za zmago. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem delu sta sicer mreži obeh vratarjev mirovali, drugače pa je bilo v sklepnem delu dvoboja. Obetavni napadi čete Bojana Zajca so klicali po ploščku za hrbtom Balizsa Benceja, potem pa je Brock McBride v 47. minuti vendarle poravnal na 1:1. Zeleno-beli so po golu zaigrali še bolj napadalno, v 56. minuti pa prek Jana Muršaka prvič na dvoboju povedli (2:1). Gol Pesičana pa je bil tudi zadnji na obračunu v dvorani Gabor Ocskay, zmaji pa so tako prišli do pomembnih točk v bitki za neposredni preboj v končnico tekmovanja.

SAPA Fehervar – Telemach Olimpija 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)