San Jose, 21. 04. 2014 07.10 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so izgubili še drugi dvoboj s San Jose Sharks v prvem krogu končnice. Tokrat je bil tekmec boljši s 7:2, kralji pa so po prvih 20 minutah dvoboja vodili s kar 2:0.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings v letošnji sezoni ne igrajo povsem tako, kot od njih pričakujejo zvesti privrženci. Potem, ko so v SAP centru uvodni obračun končnice izgubili s 6:3, so v drugo dvoboj začeli veliko bolje, nato pa žalostno zaključili gostovanje. Tekmec jim je do izteka igralnega časa nasul, kar 7 golov in vknjižil še drugo zmago v bitki za naslednji krog končnice.

Jake Muzzin (podaja Anže Kopitar) je četo Daryla Sutterja popeljal v vodstvo po slabih dveh minutah igralnega časa, Trevor Lewis pa je v deseti povišal na 2:0. To je bilo tudi vse kar je gostom uspelo. V nadaljevanju so bili namreč na ledu le še gostitelji, ki so pred selitvijo v LA dosegli natančno tisto, kar so želeli. Dve visoki zmagi nad kralji sta za dvig samozavesti prepotrebni, v Staples Centru pa bi lahko učinkovito igro kronali še s kakšnim skalpom in se močno približali napredovanju v naslednji krog končnice.