Buffalo z zmago na vrh

Raleigh, 19. 11. 2011 07.53 |

Hokejisti NHL moštva Buffalo Sabres so gostovanju v Raleighu z golom Jasona Pominvilla premagali zasedbo Carolina Hurricanes (1:0). Junak zmage je bil 23-letni čuvaj mreže Jhonas Enroth.

Pred dvema dnevoma je moral vratar Buffalo Sabresov Jhonas Enroth proti New Jersey Devilsom petkrat po plošček v svojo mrežo, tokrat pa s tem ni imel težav. Ob izdatni pomoči branilcev je namreč spretno zaustavljal poskuse tekmecev, ob tem pa dočakal, da so njegovi soigralci uspeli izkoristiti eno izmed številnih priložnosti. V 14. minuti uvodne tretjine je bil natančen Jason Pominville, ki je dosegel tudi edini gol na tekmi.

Jhonas Enroth
Jhonas Enroth FOTO: Reuters

"Dobro se je po slabi predstavi vrniti na takšen način. Ko igraš tako, kot sem proti New Jerseyju, si želiš le pobegniti. Vesel sem, da sem lahko dvoboj začel in potem opravil takšno delo, kot sem ga,“ je po zmagi povedal domači junak Enroth. Sabresi so se v svoji konferenci uspeli z zmago prebiti na prvo mesto, doslej pa so osvojili 24 točk (12 zmag, 7 porazov).

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres 0:1
Colorado Avalanche – Dallas Stars 3:0
Calgary Flames – Chicago Blackhawks 5:2