Jesenice, 15. 04. 2015 16.17 |

Slovenska hokejska reprezentanca je odigrala peto pripravljalno tekmo pred svetovnim prvenstvom elitne divizije. Risi so se v jeseniški dvorani Podmežakla pomerili z Japonsko in zmagali s 4:1. Dva gola je dosegel Rok Tičar.

Iz 24UR: Pogovor z Matjažem Kopitarjem

Slovenska hokejska reprezentanca se pripravlja na nastop na svetovnem prvenstvu, ki ga bo letos gostila Češka. Izbranci selektorja Matjaža Kopitarja so v pripravljalnem obdobju zaenkrat odigrali pet tekem in nanizali prav toliko zmag. Že drugič so se pomerili z Japonsko in tudi v drugo dosegli zmago (na prvi je bilo 4:0). V dvorani Podmežakla sta nastopila tudi Jan Muršak in Robert Sabolić, slednji se je v prvem napadu pridružil Roku Tičarju in Žigi Jegliču. V golu je tekmo začel Robert Kristan, risi pa so prvo tretjino dobili z 2:0, prvi gol je dosegel Muršak, drugega pa Sabahudin Kovačević 16 sekund pred koncem tretjine ob igralcu več. Razmerje v strelih je bilo 13:3.

Drugo tretjino so bolje začeli gostje, saj je Tanaka v 25. znižal izid ob igralcu več. Na polovici tekme sta oba selektorja zamenjala vratarja, pri Sloveniji je Kristana zamenjal Gašper Krošelj. Risi so imeli več od igre, tudi precej priložnosti ob igralcu več, a so napravili tudi kar nekaj napak, tretjina se je končala z 0:1 za Japonce.

V zadnjem delu so Slovenci znova dvignili nivo igre in dodali še dva gola za končnih 4:1. Oba gola je dosegel Tičar, najprej v 49. minuti z igralcem več, nato pa še v 57. minuti za končno zmago risov. V strelih je bilo 39:13 v korist Slovencev.

Slovenski hokejisti so bili boljši od japonskih.