Risi boljši od Norvežanov

Ljubljana, 15. 12. 2011 21.45 |

Na dvoboju 2. kroga hokejskega turnirja evropskega izziva je Slovenska hokejska reprezentanca s 4:1 premagala Norvežane in tako po porazu s Švicarji (2:1) vknjižila prvo zmago na turnirju.

Slovenski hokejisti so si bili po porazu v uvodnem krogu turnirja evropskega izziva enotni, da so s preveč spoštovanja začeli hokejski praznik v Tivoliju. Ravno zaradi tega so proti drugim tekmecem Norvežanom zaigrali na vse ali nič že od uvodnega sodniškega meta naprej. To jim je prineslo vodstvo, ko tekmec še ni bil ogret. V prvi minuti je namreč Sabahudin Kovačevič zadel z modre črte in razveselil slovenske gledalce. V nadaljevanju so se tekmeci zbrali in prevzeli pobudo, do konca prvega dela pa so uspeli izid poravnati. V 16. minuti je namreč Andreja Hočevarja kot edini na tekmi uspel premagati Matsa Froshauga.

Rok Tičar je zabil za 3:1.
Rok Tičar je zabil za 3:1. FOTO: Damjan Žibert

Reprezentanci sta na odmor odšli poravnani, v drugem delu pa so Slovenci pokazali, kdo je gospodar na domači ledeni ploskvi. David Rodman je uspel v 24. minuti povišati na 2:1, Robert Sabolič pa je v 33. minuti prvič Sloveniji zagotovil dva gola naskoka. Četa Matjaža Kopitarja je navkljub številnim provokacijam tekmecev s severa Evrope zadržala mirne živce in ohranila mrežo nedotaknjeno do izteka drugega dela obračuna. V sklepnem delu dvoboja so se gostje močno trudili, da bi plošček spravili za hrbet slovenskega vratarja, a se jim ni izšlo.

Za nameček so namreč gostitelji izkoristili tvegano gostujočo igro z igralcem več v polju in v 59. minuti še četrtič na tekmi zadeli. Prazno mrežo gostov je zadel Rodman in z drugim golom na tekmi postavil končni izid dvoboja (4:1).