Rdeča krila do vodstva z Muršakovo pomočjo

Calgary, 01. 02. 2012 08.20 |

Hokejisti NHL moštva Detroit Red Wings so v noči na sredo s 3:1 na gostovanju ugnali Calgary Flames in se tako utrdili na vrhu zahodne konference. Jan Muršak je v 7 minutah in 32 sekundah za podajo vknjižil točko.

"Z razpletom dvoboja smo zadovoljni, vendar ne moremo biti zadovoljni z našim izkupičkom na gostovanjih, je po dvoboju povedal napadalec Detroit Red Wings Cory Emmerton, ki so na gostovanju pri Calgary Flames zmagali s 3:1 in dodal: "Primarni cilj je, da se izboljšamo na gostovanjih. Bliža se končnica, pomembna bo vsaka tekma, v nizu le teh pa tudi dan počitka več. Pomembno je, da smo ta hip na vrhu zahodne konference, položaj pa želimo ohraniti do konca rednega dela.“

Jan Muršak je v Calgaryju uspešno podal za prvi gol na tekmi.
Jan Muršak je v Calgaryju uspešno podal za prvi gol na tekmi. FOTO: Reuters

Rdeča krila so povedla v uvodni tretjini dvoboja, ko je prav Emmerton zadel po podaji slovenskega hokejista Jana Muršaka, v nadaljevanju pa so gledalci v Scotiabank Saddledomeu videli še tri gole. V drugem delu dvoboja je najprej sledilo izenačenje (Mike Cammalleri), v sklepnem delu obračuna pa sta za zmago varovancev Mikea Babcocka poskrbela Jiri Hudler in Drew Miller.

Muršak je v 7 minutah in 32 sekundah vknjižil točko, sicer pa ima v statistiki sinočnjega dvoboja še en strel proti nasprotnikovim vratom.

Calgary Flames – Detroit Red Wings 1:3
New Jersey Devils – New York Rangers 4:3 (k. streli)
Philadelphia Flyers – Winnipeg Jets 1:2 (k. streli)
Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 5:4 (k. streli)
Boston Bruins – Ottawa Senators 4:3
Carolina Hurricanes – New York Islanders 2:5
Montreal Canadiens – Buffalo Sabres 1:3
Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 4:3 (podaljšek)