Ljubljana, 05. 10. 2012 21.20 |

V 9. krogu lige Ebel je v dvorani pod Rožnikom prvič zaigral Jan Muršak. Pesničan še ni dosegel svojega prvega zadetka v dresu Telemacha Olimpije, je pa zbral tri podaje, po kazenskih strelih so bili v Tivoliju boljši hokejisti KAC-a (4:3).

Po gostujočih tekmah lige Ebel proti Dornbiru in Innsbrucku je Jan Muršak dočakal nastop pred domačimi navijači. Pesničan je svoj krstni nastop v dvorani pod Rožnikom začel odlično in že v prvi minuti močno streljal na vrata hokejistov iz Celovca, odbitek pa je v mrežo pospravil Chris D'Alvise. Ofenziva Ljubljančanov tudi v nadaljevanju ni popustila in po lepi akciji Muršaka in Brocka McBridea v 17. minuti je vratarja Andyja Chiodo spet premagal razpoloženi D'Alvise. Gostjom je z igralcem več v zadnji minuti uspelo izid znižati. Jerryja Kuhna je z natančnim strelom od daleč uspel ugnati Thomas Hundertpfund.

Tudi v drugi tretjini smo spremljali razburljiv hokej, s številnimi priložnostmi na obeh straneh. Bližje zadetku so bili varovanci Christiana Webra, ki so predvsem ob koncu silovito pritisnili in v zadnji minuti izenačili. Pokritega Kuhna je premagal Martin Schumnig. V 25. minuti se je poškodoval Chiodo, v vratih ga je za nekaj trenutkov zamenjal Rene Swette.

Odločilna tretjina se je začela podobno kot prva. Muršak je bil pobudnik akcije, po kateri je McBride zadel za 3:2. Vodstvo varovancev Bojana Zajca pa ni trajalo dolgo, saj je v 46. minuti izid poravnal Thomas Koch. Zmaji so imeli zadnji dve minuti igralca več na ledu, vendar jim ni uspelo doseči zmagovitega zadetka.

Podaljšek ni odločil zmagovalca, zato so sledili kazenski streli. Novi junak Tivolija Muršak je enkrat zadel, enkrat pa zgrešil in zmaga je z dvema natančnima streloma Tylerja Spurgeona odšla v Celovec.

Telemach Olimpija – KAC *3:4 (2:1, 0:1, 1:1; 0:1)
D'Alvise 1., 17., McBride 41.; Hundertpfund 20., Schumnig 40., Koch 46.