Rangers v finalu vzhoda

New York, 13. 05. 2012 08.01 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so v odločilni sedmi tekmi premagali Washington Capitals (2:1) in si pred domačimi gledalci zagotovili konferenčni finale, v katerem jih čakajo New Jersey Devils.

Brad Richards je gledalce v Madison Square Gardnu prvič dvignil na noge po slabih dveh minutah dvoboja New York Rangersov z Washington Capitals. V nadaljevanju sta na sceno stopila oba vratarja, domači Henrik Lundqvist in gostujoči Braden Holtby. Slednji je moral kot prvi po plošček v svojo mrežo šele v 51. minuti dvoboja, takrat pa je bilo v na tribunah pretesne dvorane vse pripravljeno za veliko slavje ob preboju gostiteljev v konferenčni finale. A samo nekaj trenutkov kasneje so Capitals z golom Romana Hamrlika vlili navijačem kanček upanja, do izteka igralnega časa pa na njihovo nesrečo niso uspeli več poslati ploščka za hrbet Lundqvista in dvoboj se je končal z 2:1 za gostitelje.

Henrik Lundqvist je bil nerešljiva uganka za napadalce Washingtona.
Henrik Lundqvist je bil nerešljiva uganka za napadalce Washingtona. FOTO: Reuters

"Izjemen občutek. Ostali smo osredotočeni na dvoboj vse do izteka igralnega časa. Žal smo prejeli gol, oni so v tistem trenutku dobili krila, ampak natančno smo vedeli, kako moramo reagirati. V takšnem položaju smo se znašli ničkolikokrat in mislim, da nam je ravno to pomagalo, da smo naredili želeni korak naprej,“ je po dvoboju dejal junak velike zmage Rangersov Lundqvist, ki je zbral 22 obramb, od tega kar 11 v drugi tretjini.