Rangersi na krilih Lundqvista 'odpihnili' račke

Anaheim, 08. 01. 2015 07.48 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so na gostovanju v Anaheimu s kar 4:1 premagali Duckse. Junak zmage je bil vratar gostov Henrik Lundqvist, ki je zaustavil 25 strelov igralcev nasprotnega moštva.

V prvi tretjini so bili gledalci v Honda Centru prikrajšani za gole, a so lahko uživali v izjemnih posredovanjih vratarja New York Rangersov Henrika Lundqvista. V drugi tretjini pa so bili privrženci Anaheima še bolj razočrani, saj je po desetih minutah dvoboja zabil član gotujoče zasedbe Derick Brassard. Na začetku sklepnega dela dvoboja je Rick Nash uspel povišati na 2:0, rački pa še naprej niso našli poti do mreže Šveda na vratih Newyorčanov.

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist FOTO: Reuters

Šele deset minut pred iztekom igralnega časa je ob igralcu več na ledeni ploskvi zabil Francois Beauchemin. To je domačinom vlilo nekaj upanja po ugodnem razpletu, a ko je Mats Zuccarello pet minut pred iztekom dvoboja povišal na 3:1, je upanje ugasnilo. Sploh dve minuti pred koncem tekme, ko je Dominic Moore postavil končni izid dvoboja (4:1).

Tako so Rangers dobro začeli kalifornijsko popotovanje, saj so najprej premagali najboljše moštvo zahoda.

Anaheim Ducks - New York Rangers 1:4
Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 2:6
Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 2:3 (podaljšek)
Calgary Flames - Detroit Red Wings 2:3