New York, 20. 05. 2014 07.24 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so sredi Montreala še drugi v konferenčnem finalu ugnali Canadiens (3:1). Gostitelji so sicer povedli, a v nadaljevanju niso več našli poti do mreže izjemnega Henrika Lundqvista.

Montreal Canadiens so v sedmi minuti dvoboja povedli z golom Maxa Paciorettyja, nato pa so bili na ledeni ploskvi Bell Centra le še igralci iz New Yorka. Do izteka prve tretjine so dvakrat zadeli (Ryan McDonagh, Rick Nash), v drugi tretjini pa je prednost povišal Martin St. Louis. 3:1 je bil tudi končni izid obračuna. "Razlog zaradi katerega smo izgubili obračun je Henrik Lundqvist," je po dvoboju uvodoma dejal trener domačinov Michel Therrien in dodal: "Lundqvist je bil fenomenalen. Ukradel nam je šov!"

Švedski čuvaj mreže je namreč zaustavil 40 od 41 strelov na njegova vrata.

Montreal Canadiens - New York Rangers 1:3 / 0:2