Rangers konferenčni finale začeli z zmago

Montreal, 18. 05. 2014 07.51 |

Hokejisti NHL moštva New York Rangers so finale vzhoda začeli sanjsko. Sredi Montreala so Canadiense premagali s kar 7:2, čeprav so po prvi tretjini vodili le z 2:0.

Hokejisti NHL moštva New York Rangers niti v najlepših sanjah niso pričakovali, da bodo finale vzhoda začeli tako, kot so ga. Na gostovanju pri Montreal Canadiens so namreč zmagali s 7:2 in dosegli sploh eno najvišjih zmag v letošnji sezoni. Četa Alaina Vigneaulta je po prvi tretjini vodila z 2:0 in tekmec je v nadaljevanju skušal na vsak način znižati zaostanek, a napad Rangersov je deloval brezhibno.

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist FOTO: Reuters

Zabil še dva gola in prejel le enega, tako, da je bilo pred sklepnim delom obračuna bolj ali manj jasno, da lahko le čudež reši gostitelji. Čudež pa se ni zgodil, razpoloženi gostje so zabili še tri gole in tekmecu pustili le enkrat poslati plošček za hrbet Henrika Lundqvista. "Nismo presenečeni nad našo igro," je po zmagi povedal branilec Marc Staal in nadaljeval: "Odlično smo začeli, narekovali ritem od samega začeka, v določenih odsekih dvoboja pa minimalno popustili. Verjamem, da lahko tako nadaljujemo!"

Pri zmagovalcih sta Martin St. Louis in Chris Kreider dosegla gol in podajo.