Hokej

Prosto le še eno četrtfinalno mesto

Halifax, 12. 05. 2008 08.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Po predzadnjem dnevu drugega dela svetovnega hokejskega prvenstva elitne skupine v Kanadi je že znanih sedem udeležencev četrtfinala.

V boje za medalje so se že uvrstili Rusija, Švica, Švedska in Češka ter Kanada, Finska in ZDA. Za zadnje mesto imata možnosti še Latvija in Norveška.

V skupini E, ki igra v Quebecu, je bilo vse jasno po današnjih tekmah, le vrstni red prve četverice in s tem para četrtfinala se lahko še spremenijo. Švedska se je po zmagi nad Češko s 5:3 z devetimi točkami izenačila s slednjo in Švico, ki je pred tem premagala Dansko s 7:2. Belorusija z dvema in Danska brez točk bosta tekmovanje končali po ponedeljkovih tekmah.

Tekma med Finsko in ZDA se je končala s pretepom.
Tekma med Finsko in ZDA se je končala s pretepom. FOTO: Reuters

Trije udeleženci četrtfinala so znani tudi v skupini F v Halifaxu. Kanada je pred dvobojem zadnjega kroga s Finsko, ki bo odločal o prvem mestu, na vrhu z 12 točkami, Finci, ki so v današnji tekmi premagali ZDA s 3:2, jih imajo 11, sledijo pa Američani s šestimi in Norvežani s štirimi. A slednji so danes izgubili z Latvijo z 1:4 in tako slednji še omogočili možnosti za preboj na četrto mesto. Latvijci imajo zdaj tri točke in v ponedeljkovem zadnjem krogu igrajo z že odpisanimi Nemci (nič točk), medtem ko Norvežane čakajo močnejši Američani.

Letos je tekmovalni sistem nekoliko spremenjen, saj se ekipe iz obeh skupin v četrtfinalu ne križajo, temveč igrajo dvoboje med seboj po sistemu 1-4 in 2-3. Šele na polfinalnih in finalnih tekmah, ko se bo vse dogajanje preselilo v Quebec, pa bodo najboljše štiri ekipe prišle do medsebojnega obračuna s tekmeci, s katerimi doslej še niso igrale.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.