Pričakovan poraz zmajev na Solnograškem

Salzburg, 23. 09. 2016 18.07 |

Aktualni slovenski hokejski prvaki so v tretjem krogu razširjenega avstrijskega prvenstva gostovali na Solnograškem in pričakovano izgubili. Favorizirani Salzburžani so bili od Olimpije boljši s 5:1. Zmaji po treh odigranih tekmah lige EBEL še niso vknjižili točke.

Ljubljančani ostajajo brez osvojene točke v letošnji sezoni.
Ljubljančani ostajajo brez osvojene točke v letošnji sezoni. FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so novo sezono lige EBEL začeli z visokim domačim porazom proti Beljačanom (1:6) in z nesrečnim in tesnim neuspehom na Madžarskem proti Sapi (1:2). Zmaji pred novim zahtevnim izpitom - gostovanje na Solnograškem proti aktualnemu prvaku lige je vselej eno najtežjih v sezoni, zeleno-beli pa tu niso slavili že zadnjih pet sezon - imeli vnovič klavrne možnosti. Tudi tokrat so Salzburžani hitro stvari postavili na svoje mesto in že po polovici prve tretjine povedli z dvema goloma prednosti. Drugega so gostitelji dosegli, ko je bil v gostujočih vrstah izključen Boštjan Groznik. Olimpija je sicer nekajkrat močno pritisnila na domača vrata, a po prvih dvajsetih minutah je domači vratar Bernhard Starkbaum ohranil mrežo nedotaknjeno (2:0). Gostitelji so imeli v prvi tretjini kar trikrat igralca več, zmaji pa te "priložnosti" niso dočakali. Salzburžani so preko Floriana Baltrama zadeli že v uvodu v drugo tretjino in takrat že rešili vse dvome o končnem zmagovalcu dvoboja (3:0). Avstrijci so v nadaljevanju tega dela, ko so imeli zares velikansko terensko premoč, zabili še enkrat, razmerje v strelih v drugi tretjini pa je bilo kar 19:1. So pa gostje iz Ljubljane zelo dobro izkoristili prednost igralca več na začetku zadnje tretjine, ko je v polno zadel Jonathan Harty (4:1), končni izid tekme pa je postavil nekdanji zmaj John Hughes.