Anaheim, 24. 02. 2015 08.10 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so v noči na torek s 4:3, po izvajanju kazenskih strelov, premagali Detroit Red Wings. Vnovič je blestel vratar gostiteljev John Gibson, ki je ob koncu zaustavil tudi dva kazenska strela.

V Honda Centru je bil pravi derbi zagotovljen. Ducksom so v goste prišli Detroit Red Wingsi. Pavel Dacjuk je sicer že v prvi tretjini razžalostil privržence domače zasedbe, saj je dvakrat zatresel mrežo Johna Gibsna, a v nadaljevanju so vse bolje igrali domači hokejisti. V drugi tretjini sicer niso ujeli tekmeca, so pa v sklepnem delu obračuna kar trikrat zapored premagali Jimmyja Howarda.

John Gibson
John Gibson FOTO: Reuters

Najprej Andrew Cogliano, sledil mu je Emerson Etem, za popolni preobrat pa je poskrbel Francois Beauchemin. Štiriminutni šok za goste iz Detroita se je polegel dobre tri minute pred iztekom igralnega časa, ko je mrežo Gibsna zatresel Riley Sheahan in izsilil podaljšek. Dodatek igralnega časa ni dal odločitve, tako, da je sledilo izvajanje kazenskih strelov. Uspešnejši so bili domačini, ki so se po golu Jakoba Silfverberga vknjižili zmago s 4:3.