Poraženi tudi Američani, Čehi do pričakovanih treh točk

Ostrava, 07. 05. 2015 23.35 |

Na svetovnem prvenstvu v hokeju na Češkem je neporažena le še ekipa Kanade. Izgubila je tudi reprezentanca ZDA, ki je v Ostravi klonila proti Belorusiji z 2:5. Čehi so zanesljivo premagali Francijo s 5:1. Švedska je s 4:3 ugnala Nemčijo.

Belorusi iz tekme v tekmo dokazujejo, da so na SP prišli dobro pripravljeni in da se lahko vmešajo v boj za četrtfinalna mesta. Danes so z zanesljivo in čvrsto predstavo premagali še doslej vodilne in neporažene Američane, ki so igrali slabše kot na prejšnjih tekmah. Pokopale so jih predvsem lastne napake, usodna pa je bila druga tretjina s tremi prejetimi zadetki. Belorusija se je s tremi zmagami začasno povzpela na vrh lestvice skupine v Ostravi. Ker so Čehi domače prvenstvo začeli slabše od pričakovanj, bi bilo danes proti Franciji karkoli drugega kot tri točke prava katastrofa. A domačini so nalogo opravili brezhibno, Francozi so v drugi tretjini sicer še znižali vodstvo domačih na 1:2, v zadnjem delu pa je Češka dosegla še tri gole in zanesljivo zmagala.

Reprezentanca ZDA je zabeležili prvi poraz.
Reprezentanca ZDA je zabeležili prvi poraz. FOTO: Reuters

V večerni tekmi v Pragi sta se pomerili Švedska in Nemčija, več veselja je bilo na koncu v švedskem taboru. Ti so dobili prvo tretjino z 2:1, a je drugo dobila Nemčija z 1:0 in pred zadnjimi 20 minutami je bilo še vse odprto. Najprej je v 43. minuti zadel John Klinberg, kar je dalo Švedom krila, v 49. minuti je drugič zadel Oscar Moller. Gol Matthiasa Plachte v 55. minuti je bil premalo za Nemce.