Popoln mrk v drugi tretjini usoden za zmaje proti Linzu na tivolskem ledu

Ljubljana, 30. 09. 2016 21.20 |

Hokejisti Olimpije so v petem krogu lige Ebel izgubili na domačem ledu v Tivoliju proti zasedbi Black Wings Linz s 3:8. Potem ko so zmaji dobro začeli obračun s črnimi krili, so v drugi tretjini povsem popustili, kar je bilo usodno za še četrti poraz v letošnji sezoni lige Ebel.

Drugo tretjini so zmaji izgubili kar z 0:5.
Drugo tretjini so zmaji izgubili kar z 0:5. FOTO: Damjan Žibert

Zmaji so v prvi tretjini prikazali zelo dober hokej, povedli z 1:0, a nato 22 sekund pred iztekom uvodnih 20 minut prejeli zadetek za izenačenje Linza na 1:1. V drugi tretjini so hokejisti Olimpije povsem popustili in v prvih petih minutah prejeli kar tri zadetke. Do konca tretjine so gostje iz Linza zabili še dvakrat za vodstvo po 40 minutah s 6:1. Tudi tretji del tekme se ni začel najbolje za zmaje, saj so prek Briana Leblerja črna krila povedla s kar 7:1, a je nato drugi gol za Olimpijo zabil Kanadčan Chris Langkow. Ta je na koncu postavil tudi končni izid 3:8, ko je v 50. minuti tekme zadel po podajah Kristapsa Bazevicsa, strelca prvega zadetka, in Raphaela Bussieresa.