Po podaljšku v končnici tudi Rangers in Senators

Washington, 26. 04. 2013 07.52 |

V noči na petek sta si igranje v končnici lige NHL zagotovili tudi moštvi Ottawa Senators in New York Rangers. Kanadsko moštvo je bilo boljše od Washingtona, Newyorčani pa od Carolina Huricanesov.

Hokejisti moštva NHL Ottawa Senators so bili blizu uvrstitve v končnico v 13. minuti druge tretjine, ko so po hudih mukah prevzeli pobudo in izkoristili eno redkih napak obrambe ekipe Washington Capitals. A domačini so imeli svoje želje in cilje, ti pa so bili povezani predvsem z zmago pred domačimi hokejskimi navdušenci. Ti so vstali s svojih sedežev po devetih minutah 3. tretjine, ko je ruski superzvezdnik Aleksander Ovečkin zabil za 1:1.

Sergej Gončar je zabil za zmago in preboj v končnico.
Sergej Gončar je zabil za zmago in preboj v končnico. FOTO: Reuters

Moštvi sta si do izteka rednega dela dvoboja priigrali še nekaj lepih priložnosti, a mreži se nista zatresli, zato je sledil podaljšek. Bolj zbrano so ga odigrali gostje, ki so ob igralcu več na ledeni ploskvi zadeli. Natančen je bil Rus Sergej Gončar in postavil končni izid dvoboja (2:1). "To je lepa nagrada za moje igralce. Zelo dobro smo igrali skozi celotno sezono, zato bi bila neuvrstitev v končnico kar boleča. Glede na neprijetne dogodke z začetka sezone je to pravi obliž. Igralci so to prigarali,“ je po dvoboju dejal srečni trener Ottawe Paul MacLean.

Philadelphia Flyers - New York Islanders 2:1
Washington Capitals - Ottawa Senators 1:2 (podaljšek)
Carolina Huricanes - New York Rangers 3:4 (podaljšek)
New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 3:2
Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 0:4
Detroit Red Wings - Nashville Predators 5:2
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 2:0
Winnipeg Jets - Montreal Canadiens 2:4