Plaz z rušilno močjo skozi Staples Center

Los Angeles, 28. 01. 2016 07.33 |

Hokejisti NHL moštva Colorado Avalnche so v noči na četrtek s 4 : 3 ugnali Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. 'Plaz' je do zmage prišel v Staples Centru. Slovenski napadalec si je ob porazu priigral točko za podajo.

Drew Doughty je po podaji Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings popeljal v vodstvo po desetih minutah dvoboja s Colorado Avalanche. Tik pred odhodom na odmor je kazalo še bolje. Gostitelji so prek Trevorja Lewisa povedli že z 2 : 0. A ko so vsi v dvorani Staples Center pričakovali sprehod kraljev do nove zmage v letošnji sezoni, se je prebudila zasedba iz Colorada. Matt Duchene je dosegel gol po 42 sekundah nadaljevanja, do izteka drugega dela dvoboja pa se je med strelce vpisal še Gabriel Landeskog.

Anže Kopitar (v sredini) se je pri prvem golu znašel v vlogi podajalca.
Anže Kopitar (v sredini) se je pri prvem golu znašel v vlogi podajalca. FOTO: AP

Pred sklepnimi 20 minutami obračuna je bil tako izid poravnan na 2 : 2, odločilni del dvoboja pa se je vnovič bolje začel za četo Daryla Sutterja. Kralji so prek Dwighta Kinga povedli s 3 : 2, a Landeskog je izid poravnal, Nathan MacKinnon pa plazu zagotovil lepo zmago na gostovanju v Los Angelesu. Slovenski napadalec Anže Kopitar se je pri vodilnem golu znašel v vlogi podajalca in tako vknjižil novo točko, v že tako uspešni sezoni.

Los Angeles Kings - Colorado Avalanche     3:4
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs  1:0
Washington Capitals - Philadelphia Flyers  3:4 (podaljšek)
Calgary Flames - Nashville Predators       1:2