Pittsburgh uvodoma boljši od Caroline

Pittsburgh, 19. 05. 2009 08.07 |

Hokejisti moštva Pittsburgh Penguins so na prvi tekmi finala zahodne konference v ligi NHL s 3:2 premagali Carolina Hurricanes.

Miroslav Satan je načel mrežo Caroline.
Miroslav Satan je načel mrežo Caroline. FOTO: Reuters

Igralci Pittsburgha so brez večjih težav zmagali na prvi tekmi konferenčnega finala. Že sam uvod je bil toliko prepričljiv, da so lahko izbranci Dana Bylisme lažje dihali vse do izteka igralnega čćasa. V osmi minuti je najprej zadel Slovak Miroslav Satan, tri minute kasneje pa je Evgeni Malkin povišal na 2:0 in postavil končni izid prvega dela tekme.

V nadaljevanju so nekoliko več od igre imeli igralci Caroline, ki pa so izkoristili le eno lepo priložnost. V 14. minuti nadaljevanja je bil natančen Chad Larose, pred odločilnimi 20. minutami pa je bila tekma tako še povsem 'odprta'. V odločilnem delu dvoboja so spet na vso moč zaigrali gostitelji, Philippe Boucher pa je v 52. minuti prednost Pingvinov spet povišal na dva zadetka.

V samem zaključku so pritisk vnovič vršili Hurikani, minuto in 26 sekund pred koncem pa je Marca Andrea Fleuryja uspel premagati Joe Corvo, ki je le ublažil poraz na prvi finalni tekmi 3:2. "To je za nas velika zmaga. Nismo začeli tekme kot smo se dogovorili, vendar potem je hitro vse prišlo na svoje mesto. Ko si doma se nikoli ne bojiš naleta nasprotnika in tudi tokrat je bilo tako,“ je po tekmi dejal prvi zvezdnik Pittsburgha Sidney Crosby.