Pittsburgh s Crosbyjem melje naprej

Pittsburgh, 26. 11. 2011 09.28 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL se je ekipa Pittsburgh Penguins z zmago s 6:3 nad Ottawa Senators povzpela na vrh prvenstvene lestvice. Crosby je prispeval tri podaje.

Pingvini so si zmago priborili že v prvi tretjini, ko so se med strelce v le sedmih minutah vpisali Chris Kunitz, Tyler Kennedy, Steve Sullivan in Jevgenij Malkin. Za Pittsburgh sta gola dosegla še Pascal Dupuis in Jordan Staal, medtem ko je Sidney Crosby v svoji tretji tekmi po daljši odsotnosti zaradi pretresa zbral tri podaje. Največ težav je imel v uvodnih minutah tekme vratar Ottawe Chris Anderson, ki je v prvih desetih minutah igre ustavil le štiri strele od osmih, ki jih je prejel.

New York Islanders so priklenjeni na dno prvenstvene lestvice, v noči na soboto pa so morali priznati premoč ekipi New Jersey Devils. V Uniondalu je edini gol dosegel Petr Sykora, vratar gostov Johan Hedberg pa je na svoji drugi tekmi brez prejetega gola in skupno 19. v karieri NHL ubranil 23 strelov. Sykora je zadel v 15. minuti druge tretjine, ko so imeli gostje na ledu številčno premoč. Otočani so izgubili že četrto tekmo zapored in pri tem prejeli 16 golov ter dali tri.