Buffalo, 06. 02. 2014 07.46 |

Pittsburgh Penguins so v hokejski ligi NHL gostovali pri Buffalo Sabres in zlahka slavili visoko zmago s 5:1. Vodilna ekipa vzhodne konference pričakovano ni imela težav z najslabšo ekipo vzhoda oziroma lige.

Kapetan Kanade na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju Sidney Crosby je prekinil strelsko sušo in pomagal pingvinom do rekorda. Pingvini so namreč dosegli rekordno 40. zmago v 57 tekmah, kar je nov rekord moštva in precej boljši izkupiček kot prejšnji rekord iz sezone 1995/96, ko so Pittsburgh Penguins dosegli 40 zmag v 65 tekmah.

Crosby, ki bo v Sočiju kapetan branilcev naslova olimpijskega prvaka iz Vancouvra 2010, je na olimpijskem ogrevanju dosegel gol in podajo, med strelce pa so se za pingvine vpisali še Jevgenij Malkin, James Neal, Brian Gibbons in Harry Zolnierczyk. Za najslabšo ekipo lige NHL Buffalo Sabres je edini gol dosegel Drew Stafford.

V Kaliforniji so se na derbiju vodilnih ekip prvenstva NHL pomerili Anaheim Ducks in Chicago Blackhawks, ki imata skupaj na olimpijskem turnirju v Sočiju kar 15 hokejistov. Še preden se vsi zvezdniki odpravijo v Rusijo, je bil na sporedu še zadnji veliki derbi prvenstva. Gostitelji so v domači dvorani Honda Center klonili z 0:2, junak večera za črne jastrebe pa je bil vratar Corey Crawford z 29 obrambami in prvim "shutoutom" to sezono. Z zmago se je Chicago vodilnemu Aneheimu približal na vsega točko zaostanka.

Sidney Crosby
Sidney Crosby FOTO: Reuters

Med strelce sta se pri branilcih naslova vpisala Marian Hossa, ki je zadel v drugi tretjini, in kapetan Jonathan Toews. "Na zadnjih tekmah pred olimpijskim premorom smo že pokazali igro, ki nas je krasila lansko sezono. Tokrat nam je to uspelo proti najboljši ekipi lige, zato je občutek še toliko lepši," je dejal Toews.

San Jose Sharks so doma gostili Dallas Stars, zmagovalca pa je odločil šele podaljšek. Da je zmaga ostala doma, je poskrbel Tommy Wingels, ki je zadel 3:08 minute pred koncem podaljšane igre in pomagal morskim psom do druge zmage v zadnjih šestih tekmah; tokrat z 2:1 nad Dallasom. V rednem delu je za gostitelje zadel Marty Havlat, ki je bil tudi podajalec pri odločilnem zadetku Wingelsa. Vratar Alex Stalock je zbral 19 obramb.

Za goste je v začetku tretje tretjine na 1:1 izenačil Valerij Ničuškin, a več jim ni uspelo iztržiti. Tako zvezde v boju za zadnje mesto v končnici zahoda za dve točki zaostajajo za Vancouvrom.

Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 1:5
Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks 0:2
San Jose Sharks - Dallas Stars 2:1 (podaljšek)