Montreal, 10. 05. 2015 09.03 |

Hokejisti NHL moštva Montreal Canadiens so še drugič zapored strli odpor zasedbe Tampa Bay Lightning in ostajajo v igri za napredovanje. Tokrat so v Bell Centru zmagali z 2:1, odločilni gol za zmago pa je prispeval Pierre-Alexandre Parenteau.

Hokejisti NHL moštva Tampa Bay Lightning za napredovanje v konferenčni finale potrebujejo le še zmago. Po vodstvu s 3:0 pa njihovo samozavest načenja, na prvih treh dvobojih izgubljena zasedba Montreala. V Bell centru so izkoristili neodločnost tekmeca, ki je z mislimi očitno v naslednjem krogu. Canadiens so v dvoboj krenili silovito in na začetku 10. minute povedli z golom Devanteja Smitha-Pellyja.

Pierre-Alexandre Parenteau
Pierre-Alexandre Parenteau FOTO: Reuters

Vodili so vse do 50. minute, ko je Steven Stamkos izid poravnal. A to čete Michela Therriena ni zmedlo, ampak so se njihovi napadi vrstili kot po tekočem traku in Pierre-Alexandre Parenteau je štiri minute pred iztekom rednega dela dvoboja zadel za končnih 2:1. "V hipu sem se odločil, da bom ustrelil proti vratom. Upal sem, da ga bom presenetil, hitro ustrelil in uspel. Ne verjamem, da je videl plošček," je po zmagi povedal junak domače zasedbe.