Glendale, 27. 12. 2015 07.49 |

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je po 36 sekundah podaljška dosegel odločilni gol za zmago njegove ekipe Los Angeles Kings s 4:3 na gostovanju z Arizono Coyotes. V Gila River Areni je pred tem prispeval tudi podajo.

Kralji so zadetku Oliverja Ekmana Larssona, ki je v 10. minuti domače povedel v vodstvo, zaostajali z 0:1. Vsi ostali goli na tekmi so padli v zadnji tretjini, v vrstah zmagovalcev pa so poleg Anžeta Kopitarja vratarja Louisa Domingueja (29 obramb) premagali še Drew Doughty (41.), ko je bil med podajalci Kopitar, Tanner Pearson (45.) in Dustin Brown (47.).

Gostje iz Los Angelesa so tako po vsega sedmih minutah tretje tretjine s tremi zadetki v razmaku petih minut in 46 sekund vodili s 3:1, preden je podaljšek s svojim drugim golom na tekmi izsilil Ekman Larsson (57.).

Anže Kopitar je bil mož odločitve v Arizoni.
Anže Kopitar je bil mož odločitve v Arizoni. FOTO: Reuters

Zmagoviti gol je bil prava mala mojstrovina. Najprej je Kopitar izpred svojega gola popeljal plošček, izmenjal podajo s Tylerjem Toffolijem in nato obšel Viktorja Tihonova, ki se je kot zadnji obrambni mož tekmecev med njim in vratarjem malce spotaknil. Slovenski hokejist ga je prehitel in obdrsal še Domingueja, ki je nemočno obležal na hrbtu, ko se je v želji, da bi zaustavil strel Kopitarja, vrgel na tla. Kopitar pa ni in ni sprožil in je to storil šele, ko je imel na levi strani povsem prazen gol.

"Videl sem, da je Tihonovu nekoliko spodrsnilo in to mi je dalo nekaj prednosti. Nato sem videl, da je vratar nekoliko pokrit, hotel pa sem biti povsem gotov in ga obiti. Vedel sem namreč, da se bo odprl prostor pred golom. Hotel sem biti povsem gotov, da bom plošček neovirano položil v mrežo," je odločilno akcijo strnil Kopitar.

"To je bila izjemna poteza, odlično gibanje. Saj je kar nekaj igralcev, ki so tega sposobni, toda Kopi ima tudi hladnokrvno potrpežljivost, tega pa nima veliko hokejistov," je bil po desetem golu Kopitarja, ki ima tudi 12 podaj, navdušen tudi njegov kapetan Dustin Brown.

Kralji so s 44 točkami četrti na lestvici celotne lige, zaostajajo pa za Dallasom (55), Washingtonom (54) in St. Louisom (48). Slednji so v derbiju večera doma po kazenskih strelih odpravili Dallas Stars s 3:2. Dvoboj je bil odločen šele v deveti izmenjavi kazenskih strelov, ko je bil uspešen David Backes. Washington Capitals so s 3:1 odpravili Montreal Canadiens. Uspešni so bili Jevgenij Kuznjecov, Jay Beagle in Jason Chimera.

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 3:4 (podaljšek)
Washington Capitals - Montreal Canadiens 3:1
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 3:1
Vancouver Canucks - Edmonton Oilers 2:1 (podaljšek)
Boston Bruins - Buffalo Sabres 3:6
Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets   5:2
St. Louis Blues - Dallas Stars 3:2 (kazenski streli)
Nashville Predators - Detroit Red Wings 2:3