NHL: Zmagi New Jerseyja in Washingtona

Washington, 12. 01. 2012 09.13 |

V hokejski ligi NHL so sinoči odigrali le dve tekmi. New Jersey je v gosteh premagal Edmonton, obračun starih rivalov, Pittsburgha in Washingtona, pa so dobili slednji z minimalnim izidom 1:0.

Po naporni sredi in 13 tekmah so imeli hokejisti v severnoameriški ligi NHL sinoči na sporedu le dve tekmi. Obe sta se končali s tesnim izidom, Washington je z 1:0 ugnal Pittsburgh, New Jersey pa je bil po podaljšku z 2:1 boljši od Edmontona. Pittsburghu brez poškodovanega kapetana Sidneyja Crosbyja ne gre in ne gre, tokrat je izgubil že šesto tekmo zapored in se nevarno približal zadnjemu tako dolgemu nizu porazov (deset) iz leta 2006. V ameriški prestolnici je za edini zadetek že v prvi tretjini poskrbel Jason Chimera, vratar domače ekipe Tomaš Vokoun pa je zaklenil gol in s 30 obrambami spravil Pingvine v obup.

Ilija Kovalčuk
Ilija Kovalčuk FOTO: Reuters

Iz Edmontona je poln izkupiček odnesel New Jersey. Za zmago so Vragi potrebovali dobro minuto podaljška, ko je z igralcem več zadel Zach Parise. V rednem delu tekme je za goste Ilija Kovalčuk zadel ob igralcu manj, edini gol za domače, ki so sredi daljše krize – sinočnji poraz je bil četrti zaporedni – pa je dosegel Aleš Hemsky.