Los Angeles, 29. 04. 2014 07.55 |

Četrtfinalne serije lige NHL med San Josejem in Los Angelesom še ni konec. Šesto tekmo so dobili kralji s 4:1 in izenačili izid v zmagah na 3:3 in tako bo o polfinalistu zahodne konference odločala sedma tekma v San Joseju. Kopitar je prispeval dva gola.

Hokejisti Los Angelesa so igrali pred 18 tisoč gledalci v domačem Staples Centru in so potrebovali zmago, če so hoteli računati na podaljšanje serije in sedmo odločilno tekmo. San Jose je namreč vodil že s 3:0 v zmagah, a so kralji dobili tri zaporedne tekme ter izenačili izid v zmagah na 3:3. Šesto tekmo so odločili v treh minutah druge tretjine, ko so dosegli tri zaporedne gole.

Na šesti tekmi je trener gostov Todd McLellan v gol postavil Alexa Stalocka, manjkal je branilec Marc-Edouard Vlasic, trener domačih Darryl Sutter pa je stavil na preverjene peterke in vratarja Jonathana Quicka. Odprta igra na obeh straneh v prvi tretjini je več uspeha prinesla Anžetu Kopitarju in soigralcem, saj so povedli z 1:0, gol je dosegel Justin Williams po podaji branilca Drewa Doughtyja v 6. minuti. Kralji so bili z 12:11 boljši v strelih, oba vratarja sta imela polne roke dela. V drugi tretjini je bilo strelov manj (9:5 za San Jose), kralji pa so na klopi presedeli šest kazenskih minut. San Jose teh priložnosti izkoristil, so pa imeli morski psi kar minuto in 37 sekund prednost dveh igralcev več na ledu, a so se gostitelji ubranili. V 33. minuti je sledil gol Shepparda za izenačenje, ko je ploščku preusmeril smer pred golom vratarja Quicka, ki je bil brez moči. V zadnji tretjini sta moštvi začeli zelo previdno, odločitev o zmagovalcu pa je padla v treh minutah, od 52. do 55. minute. Najprej je gol dosegel Williams za 2:1 po podaji Kopitarja, usodo gostov pa je dokončno zapečatil slovenski hokejist z dvema zaporednima goloma v 54. in 55. minuti, v drugo ob igralcu več. To je bil tretji Kopitarjev gol v letošnji končnici in je zbral osem točk na šestih tekmah. V zadnjih minutah tekme je prišlo do nekaj obračunavanj, kar je še dvignilo vrelišče pred zadnjo, sedmo odločilno tekmo obeh tekmecev. Kralji so postali šele deveto moštvo v zgodovini lige NHL, ki se je po zaostanku z 0:3 v končnici vrnilo na 3:3 in ima možnost za napredovanje v drugi krog. Le tri ekipe pa so tudi dobile te dvoboje: Toronto leta 1942, New York Islanders leta 1975 in Philadelphia leta 2010.

Na 3:3 je izenačen tudi obračun med Minnesoto in Coloradom, saj do prvi slavili s 5:2, dva gola za domače je dosegel Zach Parise. Pittsburgh je s 4:3 ugnal Columbus in napredoval s 4:2 v zmagah, "hat-trick" je zabeležil Jevgenij Malkin.

Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so zmagali s 4:1.
Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so zmagali s 4:1. FOTO: Reuters