NHL: Washington je izenačil na 2:2

Washington, 06. 05. 2012 10.39 |

Hokejisti Washingtona so v četrti tekmi drugega kroga končnice lige NHL na domačem ledu odpravili moštvo New York Rangers s 3:2 in izid v zmagah poravnali na 2:2. Odločilni gol je v 55. minuti dosegel Mike Green.

Pred tem je Washington vseskozi vodil. V prvi tretjini je za vodstvo poskrbel Aleksej Ovečkin, v drugi Nicklas Backstrom, a sta Artem Anisimov in Marjan Gaborik poskrbela za izenačenje. Washington se je na ta način oddolžil New Yorku za sredin poraz po kar treh podaljških. Peta tekma bo na sporedu v ponedeljek v Madison Square Gardnu. Sicer pa sta bili moštvi blizu podaljšku tudi tokrat, a je Green, ki je zaradi poškodbe prepone letos izpustil kar 42 tekem, premagal gostujočega vratarja Henrika Lundqvista in dosegel že drugi gol v končnici.

Slovenski ljubitelji hokeja pa nestrpno čakajo današnji obračun Los Angelesa in St. Louisa, ko bo Hrušičan Anže Kopitar s kralji naskakoval že četrto zaporedno zmago v tem dvoboju in preboj v konferenčni finale lige.

Marian Gaborik je dosegel gol za New York, a je na koncu slavil Washington.
Marian Gaborik je dosegel gol za New York, a je na koncu slavil Washington. FOTO: Reuters