NHL: Vancouver po zaslugi Vrbate prekinil niz petih porazov

Vancouver, 08. 12. 2015 08.08 |

V hokejski ligi NHL so sinoči odigrali tri tekme. Vancouver je premagal Buffalo, Colorado je bil po podaljšku boljši od Minnesote, Nashville pa je zmagal v Bostonu.

Radim Vrbata je bil junak večera za Vancouver. Češki hokejist iz Mlade Boleslave je prispeval tri zadetke za moštvo Vancouver Canucks, ki je s 5:2 na ledu domače dvorane Rogers Arena premagalo Buffalo Sabres. Vrbata je vpisal svoj še šesti karierni hat-trick, Vancouver pa je doma prekinil niz petih zaporednih porazov. Henrik Sedin je prispeval gol, njegov brat Daniel pa dve

Hokejisti Boston Bruins so na domačem ledu morali priznati premoč Nashville Predators z 2:3. Švicar Roman Josi je prispeval prva dva gola za gostujočo ekipo, Viktor Arvidsson pa je z golom v 56. minuti Nashvillu zagotovil zmago.

Na tretji tekmi večera je ekipa Colorado Avalanche doma v Denverju po podaljšku z 2:1 premagala Minnesota Wild. Domači so povedli v 25. minuti, zadel je Tyson Barrie. Gostje so izenačili v 54. minuti, ko je bil uspešen Zach Parise. John Mitchell je odločil tekmo z golom v četrti minuti podaljška.

Hokejisti Los Angeles Kings, za katere igra tudi Slovenec Anže Kopitar, bodo v noči na sredo gostovali pri Columbus Blue Jackets.

Brata Sedin sta k zmagi Vancouvra prispevala tri točke.