NHL: Poraz vodilnega

Montreal, 26. 01. 2012 08.12 |

V hokejski ligi NHL je bil pred premorom zaradi tekme vseh zvezdnikov odigran le en dvoboj. Hokejisti Detroit Red Wings so v gosteh klonili proti moštvu Montreal Canadiens s kar 2:7.

Montreal je pred domačimi gledalci "razbil" vodilni Detroit.
Montreal je pred domačimi gledalci "razbil" vodilni Detroit. FOTO: Reuters

Vodilno moštvo lige NHL je moralo priznati premoč proti moštvu z zadnjega dela ligaške lestvice. Prvi dve tretjini sta bili povsem v znamenju kanadskega moštva, Detroit pa se je prebudil šele v tretji tretjini z edinima zadetkoma, ko je v polno zadel Jiri Hudler. Za Montreal so zadeli Rene Bourque, Aleksej Emelin, David Desharnais in Tomaš Plekanec v prvi tretjini, Max Pacioretty in David Desharnais v drugi ter Erik Cole pred koncem tretje. Cole je tudi postavil končni izid tekme. "Niti slučajno si ne nameravam pogledati posnetka tekme. Privoščil si bom raje pijačo. Bili smo obupni. Prav nič drugega mi ne pade na pamet. Tako slabi smo bili, hvala Bogu, da je večera že konec, saj je vsaka minuta tekme trajala celo večnost. Najbolje je, da čim prej pozabimo ta poraz," je po presenetljivem razpletu tekme nastop svojih varovancev pokomentiral trener Mike Babcock. Slovenski reprezentant Jan Muršak za Rdeča krila vnovič ni igral.