Los Angeles, 31. 05. 2014 07.34 |

Šesto tekmo finala zahodne konference so dobili hokejisti Chicaga in izenačili izid v zmagah na 3:3. Na tekmi preobratov v Los Angelesu so zmagali s 4:3, tako da bo sedma tekma v Chicagu odločila drugega finalista lige NHL. Anže Kopitar je ostal brez gola ali podaje.

Ekipa Los Angeles Kings je imela možnost, da v domači dvorani konča finalno serijo v zahodni konferenci in se uvrsti v finale lige NHL. Kralji so vodili s 3:2 v zmagah in so za finale potrebovali le še en uspeh. A so aktualni prvaki iz Chicaga tokrat bili za odtenek boljši tekmec in so se veselili zmage s 4:3. Gol odločitve je dosegel Patrick Kane, ki je bil tudi prvo ime dvoboja z dvema goloma in podajo, na zadnjih dveh tekmah pa je zbral kar sedem točk. Anže Kopitar je v statistiko vpisal dve kazenski minuti in dva strela, na ledu pa je prebil 19 minut. Najboljši igralec Kraljev je bil branilec Drew Doughty z golom in podajo in največjo minutažo, kar dobrih 26 minut. Chicago je z zmago v gosteh izenačil izid v zmagah na 3:3 in bo odločilno sedmo tekmo odigral pred svojimi navijači. Los Angeles je vodil že s 3:1 v zmagah, a je izgubil dve zaporedni tekmi, peto v Chicagu po podaljšku in nato šesto v domači dvorani. Zanimivo je, da bo za Kralje to že tretja zaporedna serija, kjer bodo igrali sedmo tekmo. Dvakrat so bili uspešni in to v obeh primerih v gosteh, ko so izločili najprej San Jose, nato pa še Anaheim.

Drew Doughty je dosegel gol, a je bilo to premalo za uspeh Kraljev.
Drew Doughty je dosegel gol, a je bilo to premalo za uspeh Kraljev. FOTO: Reuters

Izenačen dvoboj se je po željah začel za Los Angeles, saj je Kralje v vodstvo popeljal Dwight King v zaključku prve tretjine, to je bil njegov drugi gol v končnici. Po lepi podaji izza gola Jarreta Stolla je bil King neoviran pred golom in je premagal vratarja Chicaga Coreya Crawforda na začetku 18. minute za vodstvo z 1:0, kar je bil tudi izid prve tretjine. Oba vratarja, tudi Jonathan Quick pri domačih, sta bila dobro razpoložena, a statistika ob koncu tekme ni briljantna. Crawford je ubranil 89,7, Quick pa le 84 odstotkov strelov. Quick je bil prvič nemočen na začetku drugega dela, takrat je Chicago udaril z dvema zaporednima goloma. Najprej je ob igralcu več, izključen je bil Anže Kopitar, izid izenačil Patrick Kane, za katerega je bil to prvi gol v seriji z Los Angelesom. Gol je padel v 22. minuti, dobro minuto in pol kasneje pa je Chicago že vodil z 2:1. Ben Smith je zadrsal mimo Quicka in nato izza gola poslal plošček proti golu, kjer se je le-ta odbil od vratarjeve noge v gol. Do konca tretjine so imeli oboji nekaj zrelih priložnosti, v strelih je bilo razmerje 22:21 v korist Chicaga, a se izid ni spremenil.

To je bila tekma preobratov, saj so z dvema zaporednima goloma v zadnji tretjini v vodstvo znova prišli Kralji. V glavnih vlogah sta bila branilca, prvi gol je dosegel Doughty v 46. minuti, v 48. pa je novo vodstvo gostiteljem zagotovil Alec Martinez ob igralcu več (3:2). Navijači v Staples Centru so se že veselili zmage, a je bilo njihovo veselje prehitro. V 52. minuti je izid na 3:3 izenačil še en branilec, Chicagov Duncan Keith, v 57. minuti pa je padla odločitev o zmagovalcu, gol je dosegel Kane. Los Angeles je v zaključku poizkušal brez vratarja, a je Chicago zadržal prednost in pomembno zmago. V strelih je bilo 29:25 za Los Angeles.

V finale se je že uvrstilo moštvo New York Rangers kot najboljše moštvo končnice na vzhodu.

Los Angeles Kings - Chicago Blackhawks 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)