NHL: Podaljšek usoden za Kopitarjeve kralje

Buffalo, 13. 12. 2015 08.12 |

Ekipa hokejske lige NHL Los Angeles Kings je morala priznati premoč Buffalu Sabres. Kralji so po podaljšku izgubili z 1:2. Osemindvajsetletni slovenski zvezdnik Anže Kopitar je vpisal podajo pri prvem golu na tekmi, ki ga je dal Marian Gaborik.

Los Angeles je s porazom v Buffalu prekinil niz šestih zaporednih zmag. Marian Gaborik je bil uspešen v peti minuti, ko je Los Angeles povedel z 0:1, podajo je prispeval Anže Kopitar, v osmi minuti je izenačil Jamie McGinn, v drugi in tretji tretjini pa gola ni več bilo. V podaljšku je Buffalo potreboval 3:19 minute, da je zadel, natančen je bil Ryan O'Reilly - to je bil njegov stoti gol v ligi NHL. Za kralje je tokrat branil Jonas Enroth, v strelih je bilo 30: 21 za Kopitarja in soigralce.