NHL: Pingvini do četrte zaporedne zmage

Edmonton, 01. 03. 2012 08.30 |

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v ligi NHL gostovali v Teksasu pri Dallas Stars in po kazenskih strelih domov odnesli zmago s 4:3, potem ko je bil v četrtem krogu izvajanja strelov uspešen Pascal Dupuis. Tako so Pingvini prišli še do četrte zaporedne zmage.

Pittsburgh po današnji zmagi le še sedem točk zaostaja za vodilno ekipo vzhodne konference, New York Rangers. Za Dallas, ki je iz rok izpustil priložnost, da bi se povzpel z osmega mesta zahodne konference, sta zadela Ryder Loui Eriksson in Jamie Benn. "Danes bi lahko zmagala katera koli ekipa. Ves čas smo se borili, zdelo se je, da gre za eno od tekem končnice. Na koncu je bila sreča na naši strani," je po zmagi dejal hokejist Pittsburgha Jordan Staal. V Edmontonu so domači Oilers visoko z 2:5 izgubili proti gostom iz St. Louisa, za katere je dvakrat zadel Andy McDonald, Kevin Shattenkirk pa je zbral gol in dve podaji. St. Louis se je po današnji zmagi izenačil z Detroitom na vrhu centralne skupine za vodilno ekipo zahodne konference Vancouvrom pa zaostaja zgolj za točko.

Pittsburgh nadaljuje s serijo zmag.
Pittsburgh nadaljuje s serijo zmag. FOTO: Reuters

Za goste, ki so zmagali še četrtič v nizu, sta zadela še Scott Nichol in Chris Stewar, v vrstah domačih pa sta se med strelce vpisala Corey Potter in Ryan Nugent-Hopkins. Marian Hossa je zadel dvakrat, Chicago pa je po zaostanku preobrnil potek tekme in proti Torontu slavil zmago s 5:4, s katero je končal niz treh zaporednih porazov. Patrick Kane je k zmagi dodal gol in podajo, zadela pa sta še novinca Marcus Kruger in Andrew Shaw. Za goste iz Toronta, ki so izgubili še šestič zapored, so že v uvodni tretjini zadeli Tyler Bozak, Joffrey Lupul in Clarke MacArthur. V Kaliforniji pa so Anaheim Ducks klonili proti Buffalo Sabres. Največ zaslug za zmago ima v vrstah gostov gotovo vratar Ryan Miller, ki je zbral kar 43 obramb, največ to sezono. Zadetka sta dosegla Derek Roy in Brad Boyes.

Edmonton Oilers – St. Louis Blues 2:5
Anaheim Ducks – Buffalo Sabres 0:2
Dallas Stars – Pittsburgh Penguins 3:4
Chicago Blackhawks – Toronto Maple Leafs 5:4