NHL: Phoenix slavil v Coloradu

New York, 03. 11. 2011 08.55 |

Na tekmi med New Jerseyjem in Torontom, slednji je slavil s 5:3, je Lupul za goste dosegel tri gole. Philadelphia je premagala Buffalo s 3:2, Phoenix pa je bil s 4:1 boljši od Colorada.

Lupul je nazadnje dosegel "hat-trick" pred skoraj štirimi leti, tokrat pa je za tri gole potreboval le osem minut. Lupul je v prejšnji sezoni dosegel le 14 golov, z današnjim trojčkom pa je letos že pri osmih. Po izenačenju Patrika Eliaša v 24. minuti je na sceno stopil Lupul in trikrat ugnal Martina Brodeurja; slednji se je vrnil med vratnici po šestih tekmah premora zaradi poškodbe rame.

Philadelphia je vse tri zadetke dosegla že v prvi tretjini, nato pa je vratar Ilija Brizgalov z 29 obrambami poskrbel, da sta točki odšli iz Buffala. Za letalce so v polno zadeli Sean Couturier, James van Riemsdyk in Scott Hartnell ter po sedmih minutah je bilo na semaforju že 0:3. Domači so takrat iz vrat potegnili Ryana Millerja, njegova menjava Jhonas Enroth nato ni več dobil gola, vseeno pa je bilo za preobrat že prepozno.

V Denverju so imeli gostje iz Phoenixa razpoložena igralca na obeh straneh igrišča: Radim Vrbata je dosegel dva gola, vratar Mike Smith pa je prejel le enega in ustavil 39 strelov domačih, kar je bilo dovolj za zmago s 4:1.