NHL: Los Angeles se bo pomeril s Chicagom

Chicago, 30. 05. 2013 07.49 |

Hokejisti Chicaga so na sedmi odločilni tekmi polfinala zahodne konference v domači dvorani premagali Detroit in se bodo za preboj v veliki finale lige NHL pomerili z Los Angelesom Anžeta Kopitarja. Chicago je slavil z 2:1, odločilni gol je padel v podaljšku.

Chicago je na sedmi tekmi premagal Detroit in se bo pomeril z Los Angelesom.
Chicago je na sedmi tekmi premagal Detroit in se bo pomeril z Los Angelesom. FOTO: Reuters

Medtem ko sta v vzhodni konferenci finalista znana že kar nekaj dni, sta obe zmagovalni moštvi na zahodu morali odigrati vseh sedem tekem, da je bil znan zmagovalec. Najprej je Los Angeles Anžeta Kopitarja na odločilni tekmi v Staples Centru z 2:1 premagal San Jose, ponoči po slovenskem času pa je padla še odločitev o drugem finalistu. V United Centru v Chicagu so proti Detroitu slavili domači hokejisti, izid je bil prav tako 2:1, odločitev o zmagovalcu pa je padla šele v podaljšku. Gol za zmago je v 64. minuti dosegel branilec Brent Seabrook. V prvi tretjini golov ni bilo, v drugem delu je domače v vodstvo popeljal Patrick Sharp, v tretji tretjini pa je izid na 1:1 izenačil Henrik Zetteberg. Vratar Detroita Jimmy Howard je ubranil 33 strelov, na drugi strani pa je Corey Crawford ustavil 26 strelov.

Moštvo Chicaga je v rednem delu osvojilo prvo mesto na zahodu in ima skozi celotno končnico prednost domače dvorane. V prvem krogu so brez težav, s 4:1 v zmagah odpravili Minnesoto, proti Detroitu, šele sedmouvrščenemu moštvu rednega dela, pa so zašli v težave. Detroit je vodil že s 3:1 v zmagah, a je Chicago izenačil in nato dobil še tretjo zaporedno tekmo in si priigral nastop v finalu zahoda. Prva tekma med Chicagom in Los Angelesom bo v soboto, 1. junija v United Centru, Chicago pa ima v tej seriji prednost domačega ledu.