NHL: Los Angeles izgubil drugo zaporedno tekmo

St. Louis, 03. 05. 2013 07.46 |

Hokejisti Los Angelesa v končnici lige NHL v dvoboju s St. Louisom zaostajajo že z 2:0 v zmagah. Sinoči so še drugo zaporedno tekmo igrali v St. Louisu in tudi tokrat tesno izgubili. Gol odločitve je padel v zadnji minuti tekme.

Aktualni prvaki lige NHL Los Angeles Kings so v težavah, saj v končnici zahodne konference zaostajajo z 2:0 v zmagah proti St. Loiusu. Kralji so po rednem delu zasedli peto mesto, St. Louis pa je bil četrti, zato ima prednost domačega ledu v tej seriji na štiri zmage. Prvi dve tekmi sta bili na sporedu v St. Louisu, naslednji dve bo gostil Los Angeles. Kralji so prvo tekmo izgubili z 2:1 po podaljšku, ko je gol odločitve dosegel Alexander Steen, na drugi tekmi, ki so jo odigrali sinoči po slovenskem času, pa je bil izid prav tako 2:1 v korist ekipe Blues, odločitev pa je padla prav v zadnji minuti tekme.

Los Angeles je povedel z 1:0 v prvi tretjini, gol je v 10. minuti dosegel kapetan Dustin Brown, podajalec pri golu je bil tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar, ki je igral slabih 19 minut in dvakrat ustrelil proti golu. V drugi tretjini golov ni bilo, v zadnji tretjini je v 44. minuti izenačil Partik Berglund, gol odločitve pa je dosegel branilec Barret Jackman s svojim prvim golom v končnicah 50,4 sekunde pred koncem. Domači vratar Brian Eliott je ubranil 28 strelov, Jonathan Quick pa 23. Zanimivo je, da je Los Angeles zmagal na osmih zaporednih tekmah s St. Louisom, sedaj pa je izgubil dve zaporedni tekmi. Blues tako vodijo z 2:0 v zmagah ter so na pol poti do preboja v polfinale zahodne konference.

Los Angeles Anžeta Kopitarja je izgubil še drugo tekmo proti St. Louisu.
Los Angeles Anžeta Kopitarja je izgubil še drugo tekmo proti St. Louisu. FOTO: Reuters