NHL: LA do nove zmage brez 'strelske' pomoči Kopitarja

Los Angeles, 17. 11. 2011 08.13 |

Ekipa Los Angeles Kings je v ligi NHL doma po kazenskih strelih Anaheim Ducks premagala z 2:1. Slovenski zvezdnik v dresu gostiteljev Anže Kopitar tokrat v 23 minutah in sekundi ni dosegel gola ali podaje, vratar tekmecev pa je ubranil tudi njegov udarec iz kazenskega strela.

V rednem delu sta zadela Mike Richards v osmi minuti druge tretjine, ko so imeli domači dva igralca več na ledu, in Finec Teemu Selanne, ki je za goste izenačil tri minute in 25 sekund pred koncem rednega dela. V podaljšku ni bilo golov, srečanje pa je odločil Justin Williams, ki je zadel 13. kazenski strel. Kurtis Foster kot naslednji izvajalec nato ni bil uspešen. Domači vratar Jonathan Quick (23 obramb) je tedaj ubranil šesti od sedmih kazenskih strelov gostov. Kralji so sedaj za Dallasom in Phoenixom tretji v pacifiški skupini, Anže Kopitar pa je po 18 tekmah sedmi na lestvici strelcev lige z 21 točkami za osem golov in 13 podaj. Vodi Phil Kessel iz Toronta (25 točk, 13 golov, 12 podaj). Igralci Montreal Canadiens so Carolino Hurricanes odpravili s 4:0, vratar Carey Price (25 obramb) je prvič v sezoni ostal nepremagan.

Jonathan Quick
Jonathan Quick FOTO: Reuters

Na preostalih dveh srečanjih sta domači ekipi izgubili. Hokejiste Buffalo Sabres so ugnali igralci New Jersey Devils s 5:3, ekipa Vancouver Canucks pa je izgubila s Chicago Blackhawks z 1:5. Chicago je sicer najprej zaostajal, v drugi tretjini pa sta številčni prednosti na ledu izkoristila Andrew Brunette in Patrick Kane, tudi v nadaljevanju pa je prevladovala vrsta gostov. V Buffalu je Patrik Elias dosegel gol in podajo, Martin Brodeur je na četrti tekmi zaporedni po poškodbi rame ubranil 29 obramb, ruski zvezdnik Ilja Kovalčuk pa je vrnitev na led po poškodbi proslavil z zadetkom.

Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 4:0
Buffalo Sabres - New Jersey Devils 3:5
Vancouver Canucks - Chicago Blackhawks 1:5
Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2:1