NHL: Kralji izgubili v podaljšku

Los Angeles, 30. 12. 2011 08.35 |

Hokejisti Los Angelesa so se iz Chicaga, kjer so zmagali, odpravili v Winnipeg, kjer pa so jih domači Jets premagali v podaljšku. Nadaljuje se strelski "post" slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja, ki traja že 17 tekem.

Kralji iz Los Angelesa še vedno precej nihajo v formi. Ko so le dan prej v gosteh porazili vodilno moštvo lige Chicago, je bilo videti, da so na zmagovalni poti, vendar tega zadnja tekma ni potrdila. Na drugem zaporednem gostovanju jih je premagal Winnipeg, ki na lestvici in po točkah zaostaja za njimi, vseeno pa so prišli do točke. Los Angeles je izgubil šele v podaljšku, saj je bilo po rednem delu tekme 0:0. V drugi minuti podaljška je zmagoviti gol dosegel 20-letni Evander Kane, ki je na ledu preživel slabih 22 minut, v tem času pa je sprožil šest strelov. Izkazala sta se oba vratarja, domači Chris Mason je zbral 31, gostujoči Jonathan Bernier, ki je dobil prednost pred Quickom, pa 26 obramb. Nadaljuje se tudi strelska suša najboljšega slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja, ki ni gola dosegel že 17 tekem, od 22. novembra. Kopi je na ledu preživel slabih 22 minut, v tem času pa je sprožil šest strelov in ostaja pri dosedanjem izkupičku desetih golov in 24 podaj.