NHL: Kopitarju gol in podaja za 10. zmago Kraljev

Los Angeles, 07. 11. 2010 09.19 |

Hokejisti Los Angelesa z edinim Slovencem v ligi NHL, Anžetom Kopitarjem, so davi dosegli 10. zmago v novi sezoni in se utrdili na vrhu lige in zahodne konference. Hrušičan je k zmagi nad Nashvillom s 4:1 prispeval vodilni gol v peti minuti in podajo za 2:0 v 13. minuti.

Anže Kopitar je letos dosegel že 11 strelskih točk, štiri gole in sedem podaj, s čimer je v 13 tekmah v povprečju dosegel praktično točko skoraj na vsaki tekmi. Naslednji obračun Kopitarja in Kralje iz Los Angelesa čaka v četrtek, ko se bodo pomerili z Dallasom. Sicer pa je bila tekma še posebej slavnostna za Kopitarjevega soigralca Ryana Smytha, ki je igral na svoji 1000. tekmi v NHL, največ, 770, jih je preigral v dresu Edmontona. Smyth je slavje začinil z zadetkom.

Anže Kopitar je v dosedanjem delu sezone v povprečju dosegel praktično točko skoraj na vsaki tekmi. FOTO: Reuters

"Počaščen sem, da sem doživel ta trenutek. V zasebnem življenju mora biti veliko odrekanja, toda to je pač življenje poklicnega športnika. Ko se ozrem nazaj, vidim nekaj zelo lepih trenutkov, nekaj težkih časov, nekaj žalosti. Na vsaki tekmi se ti porajajo različna čustva. Ta dan in to zmago pa namenjam mami, ki danes praznuje rojstni dan in si je tekmo ogledala s tribune," je po tekmi hitel razlagati Smyth. Tisoči točki v NHL pa se bliža Aleksej Kovalev. Ruski napadalec je v dresu Ottawe z dvema zadetkoma pomagal ekipi do zmage proti svoji nekdanji ekipi Montrealu (3:2). To sta bila 996. in 997. točka za Kovaleva, ki je za Montreal igral med letoma 2003 in 2009. Ottawa je vknjižila sedmo zmago v sezoni, eno več ima Montreal, vodilna ekipa severovzhodne skupine.

Boston Bruins – St. Louis Blues 1:2
Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 2:3
Atlanta Trashers – Chicago Blackhawks 4:5
Phoenix Coyotes – Pittsburgh Penguins 3:4
Montreal Canadiens – Ottawa Senators 2:3
N.Y. Islanders – Philadelphia flyers 1:2
Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:2
Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 2:3