NHL: Kopitar na petem mestu strelske lestvice

Montreal, 15. 11. 2011 09.07 |

V hokejski ligi NHL so onstran Atlantika odigrali tri tekme. Philadelphia je v gosteh s 5:3 premagala ekipo Carolino Hurricanes, moštvo Montreal Canadiens je doma po kazenskih strelih z 2:3 izgubilo proti Buffalo Sabres, Winnipeg Jets pa je premagal Tampo Bay Lightning s 5:2.

Mike Cammalleri
Mike Cammalleri FOTO: Reuters

Junak dvoboja v Montrealu je bil Claude Giroux, ki je za zmago letalcev prispeval dva gola in podajo. Philadelphia je z novim parom točk prevzela vodstvo tako v atlantski diviziji kot v vzhodni konferenci. Giroux si z 22 točkami deli drugo mesto na lestvici najučinkovitejših igralcev lige. Slovenski hokejski zvezdnik v majici Los Angelesa Anže Kopitar si z 21 točkami deli peto mesto. Los Angeles bo v v sredo gostil Anaheim. Derek Roy je v Montrealu v zadnji tretjini poskrbel za vrnitev Buffala, ki je zaostajal z 0:2. Roy je najprej podal pri golu Jasona Pominvillea, nato pa v 53. minuti izsilil podaljšek, v katerem pa ni bilo zmagovalca. Zmagovalca so odločili kazenski streli, ko sta bila uspešna Brad Boyes in Thomas Vanek. Winnipeg je prekinil niz petih porazov, potem ko je s 5:2 na domačem ledu odpravil Tampo Bay.

Carolina Hurricanes – Philadelphia Flyers 3:5
Montreal Canadiens – Buffalo Sabres 2:3
Winnipeg Jets – Tampa Bay Lightning 5:2