NHL: Jan Muršak z Detroitom izgubil v Anaheimu

Anaheim, 15. 03. 2012 08.47 |

Ekipa Anaheim Ducks je v hokejski ligi NHL premagala Detroit Red Wings s 4:0, Jan Muršak pa je v osmih minutah in 23 sekundah ostal brez točke za Detroit, na gol tekmecev pa ni sprožil strela.

Tekmo v Anaheimu si je ogledalo nekaj čez 16.000 gledalcev, ki so videli visoko zmago domačih. Jonas Hiller je za svojo petnajsto tekmo v karieri brez prejetega gola ubranil 23 strelov, novinec Kyle Palmieri pa se je dvakrat vpisal med strelce. Finski blisk Teemu Selanne je dosegel svoj 660. zadetek v karieri, še en gol v mreži gostov pa je prispeval Bobby Ryan. Rački so prvič v zgodovini kluba premagali Detroit doma brez prejetega gola in to kljub dejstvu, da zanje ni igral poškodovani Corey Perry. Ekipa je s to zmago prekinila negativni niz treh zaporednih porazov, Detroit, ki ga še vedno pestijo številne poškodbe, pa je izgubil peto tekmo v zadnjih šestih odigranih. Montreal Canadiens so po kazenskih strelih premagali Ottawa Senators, Buffalo Sabres pa so prav tako po kazenskih strelih morali priznati premoč Colorado Avalanche.

Teemu Selanne
Teemu Selanne FOTO: Reuters

Podaljšek v Buffalu je izsilil Jamie McGinn dve sekundi pred koncem rednega dela, v katerem pa golov ni bilo. S prostih strelov je bil edini uspešen Peter Mueller. McGinn je v rednem delu zadel dvakrat, Gabriel Landeskog pa je ob golu vpisal še podajo. Na seznam strelcev se je prebil tudi David Jones. Semjon Varlamov je ubranil 20 strelov. Za Buffalo je gol dvakrat dosegel novinec Marcus Foligno, med strelce pa sta se vpisala še Alexander Sulzer in Drew Stafford, ki je ob tem dosegel še dve podaji. Tyler Ennis je trikrat uspešno podal. Winnipeg Jets so v rednem delu s 5:2 odpravili Dallas Stars, Edmonton Oilers so bili s 3:0 boljši od Columbus Blue Jackets, Vancouver Canucks pa so proti Phoenix Coyotes izgubili s 4:5.

Anaheim Ducks – Detroit Red Wings 4:0
Montreal Canadiens – Ottawa Senators 3:2
Buffalo Sabres – Colorado Avalanche 4:5
Winnipeg Jets – Dallas Stars 5:2
Edmonton Oilers – Columbus Blue Jackets 3:0
Vancouver Canucks – Phoenix Coyotes 4:5