NHL: Danec v podaljšku zagotovil zmago Arizoni

Anaheim, 10. 11. 2015 08.02 |

Na severnoameriških ledenih ploskvah NHL je bila na sporedu le ena tekma, v Kaliforniji je Arizona Coyotes po podaljšku ugnala Anaheim Ducks s 4:3. Odločilni gol je dosegel danski hokejist Boedker, ki je premagal rojaka v golu Anaheima Andersena.

Tekma v Anaheimu se je v rednem delu končala z neodločenim izidom 3:3, zmagoviti gol pa je po dobri minuti petminutnega podaljška dosegel Danec Mikkel Boedker, ki je prelisičil rojaka v vrstah Anaheima, vratarja Frederika Andersena. Za goste je dva gola prispeval Max Domi, enega Anthony Duclair, pri gostiteljih pa so zadeli Chris Stewart, Ryan Kesler in Sami Vatanen.

Na obračunu v Honda Areni v Anaheimu je bilo nekaj več pobude na strani domačih igralcev, a smetano so na koncu vendarle pobrali hokejisti iz Arizone, ki so predvsem sijajno in učinkovito predstavo prikazali v drugi tretjini, ko so nevtralizirali zaostanek dveh golov in dosegli vse tri zadetke v rednem delu.

"Anaheim je bil danes boljši, v prelomnih trenutkih dvoboja pa smo vendarle pokazali pravi značaj. Bilo je vroče in upam, da bo današnja zmaga prispevala k dodatnemu zagonu mojega moštva," je po dvoboju dejal eden od junakov zmage Domi.

Kojoti bodo novo priložnost za dokazovanje imeli že naslednji dan, v noči na sredo bodo nastopili v Los Angelesu, kjer igra edini slovenski hokejist v ligi NHL Anže Kopitar. Kralji so se po dokaj klavrnem uvodu v sezono vendarle pobrali in trenutno z devetimi zmagami in petimi porazi držijo vodilno mesto v pacifiški skupini, v zahodni konferenci pa so na petem mestu.