NHL: Carolina Hurricanes končali niz porazov

New York, 29. 10. 2011 10.14 |

Carolina Hurricanes so v domači dvorani v Severni Karolini končali niz treh zaporednih porazov v ligi NHL. Tokrat so gostili moštvo Chicago Blackhawks in ga premagali s 3:0, pri čemer je blestel vratar Cam Ward s 30 obrambami.

Med strelce za gostitelje v Raleighu, ki so zmagali prvič po 18. oktobru, so se vpisali Tim Brent, Brandon Sutter in Jiri Tlusty. Vratar gostov iz Chicaga Corey Crawford je prav tako ubranil 30 strelov.

Vratar Caroline Cam Ward.
Vratar Caroline Cam Ward. FOTO: Reuters

Detroit Red Wings so v domači dvorani z 2:4 klonili proti San Jose Sharks. Za goste je dvakrat zadel Joe Thornton, vratar Antti Niemi pa je zbral 30 obramb. To je bila še četrta zmaga San Joseja nad Detroitom v nizu. Za morske pse je Patrick Marleau zbral gol in podajo, med strelce pa se je vpisal še Ryane Clowe. Pri domači ekipi, ki je tako v ligi NHL doživela še tretji zaporedni poraz, sta zadela Henrik Zetterberg in Tomas Holmstrom, vratar Jimmy Howard pa je obranil 26 strelov proti svojim vratom. San Jose je izločil Detroit v drugem krogu končnice tekmovanja za Stanleyjev pokal v zadnjih dveh sezonah. Lansko pomlad je zmagovalca omenjenega dvoboja odločila šele sedma tekma.

Colorado Avalanche so z 1:3 izgubili proti Edmonton Oilers, potem ko je vratar gostov Devan Dubnyk v Koloradu zbral kar 40 obramb. Calgary Flames pa so na domačem ledu s 3:1 premagali St. Louis Blues.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:0
Detroit Red Wings - San Jose Sharks 2:4
Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 1:3
Calgary Flames - St. Louis Blues 3:1