NHL: Calgaryju loterija kazenskih strelov

Columbus, 28. 12. 2011 07.45 |

Hokejisti moštva NHL Calgary Flames so na gostovanju pri zasedbi Columbus Blue Jackets zmagali z 2:1. Odločitev je padla šele po izvajanju kazenskih strelov.

Hokejski navdušenci v Nationwide Areni so morali na prvi gol počakati vse do 33. minute, ko je vratarja Calgaryja Miikko Kiprusoffa premagal Derick Brassard. Tudi v nadaljevanju obračuna sta bila najbolj opazna oba čuvaja mreže, in sicer poleg Finca na golu gostov še domači Steve Mason. Omenjeni je moral na veliko žalost domačih hokejskih navdušencev plošček iz svoje mreže pobrati v četrti minuti sklepnega dela dvoboja, ko je mojstrsko zadel Jerome Iginla.

Mikka Kiprusoff
Mikka Kiprusoff FOTO: Reuters

Po izenačenju na 1:1 sta obe ekipi previdno napadali in čakali na redke 100-odstotne priložnosti, vendar sta bila vratarja razred zase in po rednem delu dvoboja ni bilo zmagovalca. Tako je najprej sledil podaljšek, ker se izid ni spremenil, pa so bili na vrsti kazenski streli. Loterija je prinesla več uspeha gostom, ki so se v olimpijski Calgary vrnili z novima točkama. "Lahko smo si privoščili kakšno napako več, saj smo imeli na golu izjemnega Kiprusoffa," je po končanem dvoboju dejal napadalec gostov Blake Comeau in dodal: "S svojimi obrambami nam je vseskozi dajal prepotrebno energijo. Svoje je z izjemnim golom dodal Jerome. Tekma ni bila kdo ve kako lepa za oko, a ko biješ takšno bitko, ti je prav vseeno, na kakšen način prideš do dveh točk."

Calgary je tako dosegel četrto zaporedno zmago v ligi.

Columbus Blue Jackets – Calgary Flames 1:2 – k. streli
Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 4:2
Ottawa Senators – Montreal Canadiens 2:6
Tampa Bay Lightning – Philadelphia Flyers 5:1
Florida Panthers – Toronto Maple Leafs 5:3
Detroit Red Wings – St. Louis Blues 3:2
Colorado Avalanche – Winnipeg Jets 1:4