NHL: Nova trenerja pri Buffalu in San Joseju

San Jose, 29. 05. 2015 07.55 |

Buffalo Sabres, moštvo iz hokejske lige NHL, ima novega trenerja. To je postal Dan Bylsma, ki je leta 2009 s Pittsburgh Penguins osvojil Stanleyjev pokal. Na klop San Jose Sharks pa je sedel Peter DeBoer, nekdanji trener New Jersey Devils.

Dan Bylsma je zamenjal Teda Nolana, ki ga je vodstvo Buffala odpustilo lanski mesec zaradi slabih rezultatov. Bylsmo pa so pri Pittsburghu odslovili junija lani, čeprav je leta 2009 kot novinec osvojil ligo NHL. Zdaj novi trener Buffala je ameriško hokejsko reprezentanco vodil na zadnjih olimpijskih igrah v Sočiju, skupinski del končal brez poraza, a na koncu ostal brez medalje na četrtem mestu. Na letošnjem svetovnem prvenstvu na Češkem je bil pomočnik selektorja, ZDA so osvojile bron.

Peter DeBoer je New Jersey zapustil decembra zaradi slabega starta v sezono. Morski psi iz San Joseja si nadvse želijo Stanleyjevega pokala, zato je tudi vodstvo prejšnji mesec odpustilo Todda McLellana, ki je bil trener sedem let. DeBoer je bil sicer pomočnik kanadskega selektorja McLellana na Češkem, Kanada pa je osvojila naslov prvaka. McLellan je od prejšnjega tedna novi trener ekipe Edmonton Oilers.

Dan Bylsma, nekdanji trener Pittsburgha bo vodil Buffalo.