VIDEO in FOTO: Hudiči na krilih Brodeurja do druge zaporedne zmage

Newark, 10. 06. 2012 01.48 |

Hokejisti moštva New Jersey Devils so na peti tekmi finala lige NHL z 2:1 ugnali Los Angeles Kingse in zaostanek v zmagah znižali na 2:3. Junak tekme je bil domači vratar Martin Brodeur, ki je zbral 24 obramb.

Prednost Los Angelesa v velikem finalu Stanleyjevega pokala se topi. Potem ko so varovanci Darryla Sutterja dobili prve tri tekme, so sedaj še drugič zapored klonili in dovolili New Jerseyju, da se vrne v igro.

Obračun v Prudential Centru so hokejisti iz Kalifornije začeli odločno in si že v uvodnih minutah priigrali nekaj zelo zrelih priložnosti. Najbližje vodilnemu golu je bil Justin Williams, ki je s strelom iz zapestja že ugnal Martina Brodeurja, izkušenega čuvaja mreže New Jerseyja pa je rešila vratnica. Po zapravljeni priložnosti so še naprej prevladovali gostje, domačini pa so resneje zapretili v 12. minuti ob prvi izključitvi na tekmi. Na klopi za kaznovane hokejiste je sedel Willie Mitchell, za strel se je odločil Travis Zajac, gostujoči branilec Drew Doughty pa je odbiti plošček uspel izbiti pred golovo črto. So pa zato imeli kralji manj sreče že dobro minuto pozneje. Veliko napako je storil vratar Jonathan Quick, ki je plošček izbil zgolj do domačega kapetana Zacha Pariseja, 27-letni Američan pa je podarjeno priložnost s pridom izkoristil in zadel za vodstvo hudičev.

Hokejisti Los Angelesa, ki so bili v prvi tretjini bolj aktivni (razmerje v strelih 7:4 v njihovo korist), so do zasluženega izenačenja prišli v četrti minuti drugega dela igre. Na ledu je bil udarni napad z našim Anžetom Kopitarjem, po samostojni akciji pa je mojstrsko zadel Williams. To je bil za 30-letnega Kanadčana četrti gol v letošnji končnici. Zgolj nekaj trenutkov za tem je sam proti vratom Devilsov zadrsal Jarret Stoll, čigar strel je Brodeur mojstrsko ubranil. Veselje po izenačujočem golu ni trajalo dolgo, saj se je v 30. minuti za strel z modre črte odločil Bryce Salvador, plošček je pred vrati Quicka zadel branilca Los Angelesa Slavo Vojnova in končal v mreži.

Do konca druge tretjine so gledalci videli še dve izjemni priložnosti, po eno na vsaki strani. Najprej je bil blizu novemu izenačenju Williams, ki je ob izključitvi Marka Fayna in podaji Dustina Browna streljal v vratarja Brodeurja, nato pa se je z obrambo ob strelu Ryana Carterja izkazal tudi vratar kraljev Quick.

Na začetku zadnje tretjine je sledila ofenziva gostujočih hokejistov, a moštvu iz mesta angelov je sreča znova obrnila hrbet. Kar dvakrat je namreč v uvodnih šestih minutah zadnjega dela igre Brodeurja rešil okvir vrat. Kralji so še naprej nadaljevali z napadi, v zadnji minuti so poskušali tudi z igro brez vratarja, a niti to ni prineslo uspeha. Brodeur je v zadnji tretjini ubranil vseh devet strelov hokejistov Los Angelesa, skupaj pa je zbral 24 obramb in je bil najzaslužnejši, da New Jersey po drugi zaporedni zmagi ostaja v boju za Stanleyjev pokal. Šesta tekma bo v noči na torek v Staples Centru.

New Jersey Devils – Los Angeles Kings 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) / 2:3*
Parise (13.), Salvador (30.); Williams (24.)

+3
dve tekmi totalne sreče za vrage. Če je možno še tretjič, potem se Martiju res lahko smeje, kot se mu je včeraj. Sodniki z dokaj čudnim kriterijem, tekma pa hm, malo neatraktivna, kot da bi šlo za nogomet, no ja, mnogo bolj ampak ne dovolj.
kavcic74
10. 06. 2012 19.24
-35
samo da ne zmaga L.A. pa je dobro ,ker naš najbolj preplačan športnik vseh časov in njegova nič vredna ekipa si tega enostavno ne zaslužita !!!!!!!!
Maja Majcii
10. 06. 2012 19.59
+8
hahah če si oni ne zaslužjo si noben sploh pa kopitar k je dosegu več od ush ;) očitno ne veš kaj je hokej an *!!! pozdrav ;)
mare.florida
10. 06. 2012 20.38
+17
Kavčič je navaden provokator,ki išče malo pozornosti.Pač puberteta ga daje.
Giant_Boss
10. 06. 2012 21.11
+7
kavcic74 dej spoki se vn iz te teme, pa ne komentiri oz. beri stvari, ki te ne zanimajo.... s tem boš naredil uslugo tako sebi kot nam ostalim dokaj normalnim uporabnikom, ki (še) nimamo tako skisanih možganov kakor ti... ja?
6969
10. 06. 2012 22.21
+4
pač, kaj moraš.... zavist je huda reč...
Animal_Pump
11. 06. 2012 05.13
+3
V Ameriki vsi govorijo,da je podcenjen,da si zasluži še več...ti "intelektualec" pa praviš,da je preplačan...bwahahahahaaha. Pojdi pupat pivce, pa se smilit sam sebi naprej.
+0
to je zato ker na hrušici ne navijajo več so že vedeli kdaj morajo nehati organizirati dogodke, drugače bo še prišlo do izgredov ko so tako zanič da vedno zgubljajo sedaj bodo pa vsi mislili da bi bilo vedno 5000 ljudi, še posebej sedaj ko so čisto zanič in itak nihče več ne spremlja
sava27
10. 06. 2012 16.34
+17
voyosx-ta zguba ne spremeni,dejstva,da je kopitar VRHUNSKI sportnik ter,da smo ljubitelji sporta PONOSNI na anzeta.
Flo Flo
10. 06. 2012 15.53
+26
spoštovani g. Kopitar. Prosim če si vzamete čas in končno zabijete ta klinčev gol. Če bi naši maturantje tako sedeli pred zvezki in knjigami kot pred TV-jem bi blo vse O.K. , tako pa jim kradete predragocen čas, predvsem pa spanje :-) hahahahahah. Upam da Vam v naslednji tekmi uspe, pa da pokal končno pristane v rokah Kingsov. Aja pa tud jaz kako tekmo pogledam, samo ne okol govort :-)
+2
Kopitar je bil krit z dvema, tudi tremi če je bilo treba. Daleč najbolj varovan igralec. Će i on prišel pred Martija bi bil gol, tako pa...
hary1
10. 06. 2012 15.31
-11
hokej je čist bres pomena in nogomet to sta podkupliva športa se v naprej ve gdo bo zmagau to je treba ukinit
Chatefucio
10. 06. 2012 15.45
+3
voyosx
10. 06. 2012 16.11
-1
odkar so "sponzorji" v ozadju iz LJ začeli kupovati tekme v državnem prvenstvu jeseničani na hokej enostavno ne hodijo več, saj vedo da bodo Jeseničani boljši a vseeno vedno podarili kupljeno tekmo slabši ekipi iz lj
hockey.man
10. 06. 2012 16.23
+1
PLOFish
10. 06. 2012 15.26
+6
Lahko delo ste samo pričakovali tisti, ki hokej oz. NHL spremljate le zadnjih 5-10 tekem, seveda zaradi Anzeta in Kingsov. Vsi, ki pa gledamo NHL tekme že kar nekaj časa pa vemo, da v koncnici, sploh v finalu ni lahkih nasprotnikov. Najbolj smesen je pa itak komentator, ki ga bolj boli, da Kovalcuk dobi podajo, kot pa Kingsi gol...neverjetno
JEZKE-BLOKIRAT
10. 06. 2012 15.23
+13
no pa bo navijac kingsov in kopistarja prisel na svoj racun k bo njegove zvezde metu po ledeni plosci GO KINGS GO KOPISTAR
+3
vse je blo zmenjen...Kralji so zanalašč zadevali vratnico ker jim je bilo naročeno da ne smejo dati gole... hehehe....vse je zmenjeno...glih tko kot v albanski tretji balinarski ligi..
Magyar
10. 06. 2012 19.41
+1
hahahahaha dobr si me nasmeju :) res mal pretiravo s temi zarotami podkupovanja, še najbolši hokejisti nebi mogl zanalšč zadet vratnice v naletu pa med tako gužvo
+11
Kuko ste lahko usi tako neumni.............. NEW JERSEY JE IMEL DANES SREČO.................potem ko pa 2 tekmi zapored zmagajo pa že usi popustijo. Ko je LA vodil v zmagah 3:0 ali so vsi v New Jersyu rekl zdej je pa konc. Ne in mi bomo iso nardil in držal pesti za Anžeta, ker si njihova ekipa to res zasluži. V LA bo Quick zaklenil za ostalo bodo pa poskrbeli Kopitar in družba :D Ne bit taki pesimisti k da LA ne more več zmagat ali ste PRIZADETI
+15
Jst nevem ampak ocitno tisti ki nabijate da je use zmenen ne gledate tekem in nikol niste bli neki sportniki.. Usak ki se je kadar kol ukvarju s sportom ali pa ga podrobneje spremlu (in ne le minuli teden) dobr ve, da psihološki moment odigra velikokrat ključno vlogo in to na odločilnih tekmah... In če usi ta pametni spremlate v živo tekme, dobr veste, da se Kralji trudjo in tud šicajo na gol, tko kot so na prvih 3 tekmah. In čist mimogrede, obe minuli tekmi, ki so ju Kingsi pušnil, bi se lahko končali drugače, če ne bi Kralji zadel tolk vratnic... Tko da težko rečt, da je karkol zmenen, ni to balkan...
Chatefucio
10. 06. 2012 13.10
+7
Pa en je napisu da je gledanost v zda upadla... Haha, lolek, ni to Slovenija k pridemo na 2 tekmi k sta uspešni, 3. je slabša je pol dvorane prazne, za četrto pa že v naprej raj ne kupmo karte ker vemo da bo slabo... No v ZDA pač ni tako.. Tam imajo itak letne karte in je vse razprodano že par mescov naprej (vem ker sem si hotu ogledat enkrat eno tekmo NBA pa sem biu mal pozn)... Tm so navijači mal bol resni in ne lulajo po svojmu klubu že ob prvih neuspehih... Pri nas pa je to mission imposible..
Tonček Balonček
10. 06. 2012 13.19
-2
Chatefucion,, aja, in kot glavni dokaz za tvojo naivnost anvedi športne stave in vpletene "športnike", te najplemenitejše ljudi! PA ti ne ločiš med tsitimi, ki trenirajo judo ali karate nekje v Celju ali Ljubljani, ker ni vprapšanje v velikih denarjih stemi ogromni sistemi, kjers e pretakajo milijarde! To niso več športniki, ampak manekeni, akterji v biznisu, to je čisto nekaj drugega. To so profiji, ne pa ulična košarka ali hokej, kjer se ne bi nihče prodal, to pride kasneje!
10. 06. 2012 13.22
-4
Chatefucio, to ej s temi eltnimi kartami tako, kot smo jih mi prisiljeni kupiti za opazovanje politike, celo štiriletne nam vsilijo, potem ap glej, preklinjajh ali akrkoli počni, saj nam ne moreš nič, si že plačal, pa še malo boš! Odličen sistem, genialno! PA kaj ej zdaj s tistimi Jesenicami-Acroni? Najbolje, d avs eukinejo, denar pa pošljejo v L.A., bo tam L.A. Kings of Acroni Hrušica Devils mit čevapćići