Neutrudni železarji otežili položaj zmajev

Jesenice, 26. 12. 2011 19.10 |

V 34. krogu hokejske lige EBEL sta se v Podmežakli udarila Acroni Jesenice in Tilia Olimpija. V 445. večnem derbiju je zadnjeuvrščena ekipa lige po hudem boju uspela streti odpor Ljubljančanov (5:4), ki se krčevito borijo za šesto mesto.

Povsem neobremenjeni železarji svojih navijačev niso želeli razočarati in zato so večne tekmece iz prestolnice po srditem boju le premagali. Gostitelji so povedli že v drugi minuti, ko so z igralcem več na ledu izpeljali lepo akcijo, ki jo je kronal Antti Pusa. Pred koncem uvodne tretjine je za novo veselje v polni Podmežakli poskrbel Andrej Tavželj. Slovenski reprezentant je močno streljal skoraj s polovice igrišče in presenetil vratarja Tilie Olimpije Philippa Lamoreuxa.

Po številnih preobratih so se zmage veselili hokejisti Acroni Jesenic.
Po številnih preobratih so se zmage veselili hokejisti Acroni Jesenic. FOTO: Aljoša Kravanja

V drugi tretjini so zeleni zaigrali odločneje in 'zakuhali' preobrat. Že v uvodnih minutah je odbitek v mrežo pospravil Eric Pance, John Hughes pa je bil na pravem mestu v 38. minuti. Ko je vse kazalo, da bosta ekipi v zadnjo tretjino vstopili poravnani, je v zadnji sekundi tretjine hokejiste Jesenic šokiral Aleš Mušič, ki je izkoristil lepo podajo razigranega Hughsa.

Železarji pa se niso predali in kmalu kaznovali nesmotrnost ljubljanske obrambe. V 42. minuti se je do gola Lamoreuxa 'sprehodil' Jonathan Juliano, nekaj sekund pozneje pa je bil natančen še Tomo Hafner. Varovanci Hannuja Järvenpääe so silovito pritisnili in v 51. minuti prek Petra Šachla uspeli izenačiti. To pa ni bilo dovolj za podaljšek, saj so Jeseničani izvedli hiter protinapad, ki ga je z zadetkom kronal Miha Brus in soigralce popeljal do tako želene zmage.Za popolno dramo so nato poskrbeli Ljubljančani, saj so iz igre potegnili vratarja in spet zadeli ob izteku časa. Po ogledu posnetka pa sodnik tega gola ni priznal in zmaga je ostala v Podmežakli.

Tilia Olimpija v zadnjem času nikakor ne najde forme z uvoda v sezono, boleč poraz proti obubožanom Jeseničanom pa bo z mesta prvega trenerja zelenih 'oklepnikov' iz Tivolija bržkone odnesel finskega trenerja Järvenpääja.

Acroni Jesenice - Tilia Olimpija 5:4 (2:0, 0:3, 3:1)
Pusa 2., Tavželj 18., Juliano 42., Hafner 43., Brus 56.; E. Pance 25., Hughes 38., Mušič 40., Šachl 51.

KOMENTARJI (84)

Alteist
29. 12. 2011 12.10
+0
Pa nehajte že nakladat o zmagi srca ipd., to je bla bla bla. Pustite take besedne zveze za poete.
Hellsrael
27. 12. 2011 14.33
+3
zakon tekma...hvala navijacem olimpije za denar ki so ga dal pred tekmo....res je blo lepo vidt polne tribune po vsem tem kar se dogaja.... hvala olimpija...hvala acroni!!
stromberg
27. 12. 2011 12.22
+5
res je da je bila olimpija včeraj v polju na momente boljša,ampak štejejo goli in pa gromozansko srce naših mladih fantov.gol za 3:2 na koncu druge tretjine ko je olimpija povedla je bil regularn,tle ni kej,ampak tisti gol na koncu je pa evidentno da je bil dan po izteku igralnega časa,to se tudi lepo vidi na šport-tv in še kje.dejstvo je da bi nas morala olimpija glede na ekipo ki jo ima včeraj premagat,ne bom reku zlahka,pa vendar.naša četica je včeraj pokazala kako se bori za sveti jeseniški dres,neglede na vse težave ki nas pestijo v zadnjih mesecih,veliko pa je pripomogla tudi polna dvorana in pa korektno navijanje tudi s strani gostujočih navijačev,ki so v enem trenutku skandirali FIKRT FIKRT,kar se mi je zdelo zelo športno.zato realno mislim,da kakšnih izgovorov iz tabora olimpije nebi smelo bit,tekmo je treba odločit prej in ne po zadnjem pisku sirene,katere se je pa tudi slabo slišalo,kar pa je tudi res.
antiovca
27. 12. 2011 13.23
nokiae72
27. 12. 2011 11.23
+0
Razveljavljen gol Olimpije proti Jesenicam Tole si oddtipkajte v svetovno znani portal posnetkov, pa presodite.
05. 01. 2012 18.33
čist prav so sodniki odsodili, gol je bil dosežen vsaj sekundo po koncu.
Ana Škof
27. 12. 2011 10.38
+8
bili smo včeraj na hokeju in vse kar lahko rečemo je to, da vsaka čast jeseniških igralcem. olimpija je prišla na derbi kot favorit - pa kakšen favorit! borite se za obstanek v končnici, medtem, ko se mi komaj pobiramo pri koncu lestvice. in če že ni dosti to, da mamo ekipo kakršno mamo (vaša ekipa je polna tujcev, medtem, ko jih je pri nas za peščico), je tukej še dejstvo, da jih je od tega še polno poškodovanih. in o starosti raje nebomo govoril, sploh glede na to, da mamo v ekipi tud šestnajstletnika, pa osemnajstletnike in tako naprej. kapo dol fantje res! in tisto kar sta pokazali ekipi včerej - no to je bil hokej za gledalce. na našo srečo, hokej za jeseniške gledalce. jasno in glasno je blo, da je bil zadnji zadetek dosežen po izteku časa - hočete al pa nočete. sicer je bil pa tudi zadetek olimpije v drugi tretjini mal tako tako. ampak ej nebomo se sedej obregal ob to. priznat mormo da so jeseničani pustil srce na ledu, dokazal da ne glede na vse tud oni še znajo in res vsaka jim čast!! plus tega, da je bil vsak olimpijin gol dobesedno 'požokan' v gol, medtem, ko so bili jeseniški doseženi na take in drugačne načine, za gledalce spektakularnce. samo tavžljev gol si poglejte. vzdušje je blo pa tud fenomenalnoo!! pa še en komentar - je eden izmed ljubljanskih hokejistov lepo pokazal svoje vzorno vedenje z kretnjami in prsti proti jeseniškemu občinstvu ja. VSI ZA ŠAMPIJONE RDEČE!
JanZ
27. 12. 2011 07.24
+16
Vidim, da nekaj ljubljanske publike tu premore dovolj samokritičnosti, da ve, da je za včerajšnjo zmago potrebno golobradcem z Jesenic le od srca četitat, ne glede na to, kaj si mislijo o nepriznanem Olimpijinem golu. Za vse ostale pa le podatek - Olimpija je praktično vse gole dala po nekih odbitih pakih, t.i. potlačeni goli, kjer so pač izkoristili svoje fizično močnejše in predvsem izkušenejše igralce. Vem, da ti goli isto štejejo in da največkrat ravno ti odločajo tekmo, hočem pa povedat, da v celi tekmi nismo videli niti ene izdelane akcije Olimpije. Denimo akcija, po kateri je dal gol Brus (je še komu tisto zadišalo po lanskoletnem triu), je bila za Olimpijo včeraj misija nemogoče. S tako igro Olimpija ne more premagati niti golobradcev z Jesenic, ki so bili dodatno zdesetkani zaradi poškodb, kaj šele kako normalno ekipo v ligi in tu sodniki niso nič krivi!!
mare.florida
27. 12. 2011 04.41
+9
Očitno je interes Olimpije in slovenskega hokeja,da nimamo nobenega kluba v končnici.Priporočam olimpijinim navijačem da tudi sami začnejo zbirat denar za hokejiste.Mogoče bo to pomagalo in da bodo začeli tudi zmagovati.Glede na njihovo sramotno igro in na borbenost na zadnjih tekmah bom prispeval 1 cent....SRAMOTA ZA OLIMPIJO.Od zdaj naprej ne bom več navijal za Olimpijo!!!!
05. 01. 2012 18.34
tudi jesenice bodo v končnici, preber si pravila lige EBEL!
DarthRevan
27. 12. 2011 01.58
+16
Lejte, Olimpija in Dragonsi. 5 golov vam je natresla ekipa ki komaj spravi skupaj 3 napade in ki se letos bori z izredno hudimi težavami v klubu. Tudi če bi bil podaljšek, tudi če bi Olimpija zmagala po podaljšku, je to za vas še vedno le sramota.
xxdrgregoryhouse
27. 12. 2011 08.52
+9
sramota je že da so dobil 5 golov,,,sj drgač navijam za olimpijo sam s tako igro ne bojo nikol zmagal
+9
ko se čas na uri izteče sirena avtomatsko zapiska... ob obeh golih je sirena zapiskala šele PO doseženem golu oziroma sploh ni zapiskala ker je zapisnikar že pred tem prekinil odštevanje kolikor pa vemo semaforji ne kažejo desetink in stotink sekund.... in vsak sodnik bi moral to vedeti.. ker pa kot vemo teli top EBEL sodniki nimajo pojma kaj pomeni h od hokeja so seveda gol razveljavili ki je bil čisto regularen... drugače pa bravo jeseničanom za zmago ki so si jo z današno igro več kot zaslužili... idin tistega branislava loh samo v dramski krožek pošlete obnaša se isto kot ronaldo na zelenici heh :D
19Anze90
26. 12. 2011 23.15
+6
Sirene sploh niso delale. Ker drugače bi se oglasile tudi po koncu premora, tako da. Pri obeh zadetkih pa je pred sodniškim žvižgom ura že kazala in sirene ni bilo.
19Anze90
26. 12. 2011 23.18
+7
Ana Škof
27. 12. 2011 10.39
+0
gol je bil dosežen po koncu, to vemo vsi, ki smo bili tam. pravica je bila na strani jesenic.
+1
kok glupo tud če ura še vedno kaže 0 se še vedno odštevajo STOTINKE!!!!!!
19Anze90
27. 12. 2011 14.34
+0
no seronja to žal ni res, ker ura, če meri sekunde skoči na 0, ko se izteče zanja desetinka oz stotinka. Ob 0:00 se je čas že do konca iteke. Tudi 19.59 se na semaforju prikaže šele po 1s, ne v trenutku začetka
Domen Kodri?
29. 12. 2011 22.37
05. 01. 2012 18.36
v hokeju ni desetin in ne stotink sekunde, ko je 0 je konec!!!
19Anze90
26. 12. 2011 22.23
+5
24 ur, a ne premorete nobene novejše slike, da še vedno v jeseniškem dresu kažete olossona, ki ga že 2 meseca ni več na jesenicah.
stromberg
26. 12. 2011 22.13
+2
ANTIOVCA,kje si bil danes,čakal sem te ob 16:40 pri jokerju zunaj za šankom.
antiovca
27. 12. 2011 07.32
+2
OJla bil pred tekmo od 16,30 bil po tekmi, čakal tudi jaz tebe, pa je šel mimo mene samo Stromberg v rdeči majici(ne svetli) in imel očala, ter rjavo kapo. Si bil to ti? AJA, čestitam za zmago. Kapo dol!!!!!!!!!!!!!!!
stromberg
27. 12. 2011 08.24
+1
ja imel sem rdečo majico z napisom stromberg,očala in sivo rjavo kapo,bil pa sem v jokerju tudi po tekmi na pivu.
antiovca
27. 12. 2011 08.57
+0
Potem pa sem te videl, se mi zdi da si celo mojega kolega(rdečega-vašega) ogovoril pred tekmo. Jaz sem bil v črni bundi z našim šalom in me je kar nekaj skupaj.
stromberg
26. 12. 2011 22.12
+6
krasn derbi,mislim de smo zasluženo zmagal,gol na koncu pa je bil dosežen po izteku igralnega časa,to smo vidli vsi v dvorani in mislim da tudi tisti ki so gledali na TV.
magic12
26. 12. 2011 22.07
+10
bravo za zmago fantje. glede zadnjega zadetka pa: vem, da bi bil zelo jezen če bi bila situacija obratna, vendar se mi zdi da so sodniki ravnali prav, AMPAK, za božjo voljo, treba je nabavit sireno, ker tole je bilo malo dvoumno, čeprav sem si na računalniku posnetek ogledoval še dobre pol ure in menim da so ravnali prav. pa še, tisti komentatorji na šport tvju so za v smeti!! cenim vsako mnenje, tudi njihovo, vendar na televiziji res ne moreš biti pristranski, celo tekmo sem poslušal, kako so jeseničani slabi, da bo tole olimpija zlahka zmagala itd. ok, vse lepo in prav, ampak morajo se zavedati da to gledamo tudi navijači jesenic, lahko bi se malo umiril, me je čist zjezal.
Nejko26
26. 12. 2011 21.54
+7
Bil na tekmi in ob 0:00 sem se veselil zaslužene zmage,šele potem je padel zadetek,kako je blo prikazano na tv-ju si bom pa ogledal. Gol je bil po iztečenem času in konec!Verjamem pa,da če bi bilo obratno bi bil tud sam precej,precej jezen in bi probal krivdo zvalit na kogarkoli!!
19Anze90
+2
Dejstvo je, da je bil prvi gol upravičeno priznan, drugi pa upravičeno razveljavlen. Na tekmi smo viedli kako se je semafor ustavil pri 0:00, nato pa je padel zadetek. Sodnik, ki je priznal gol pa zagotovo ni videl na uro, ker se je koncentiral na to ali bo pak šel v mrežo ali ne. Kot kaže sta bila druga sodnika prepričana da se je čas končal in gol je bil upravičeno razveljavljen.
rostan7
26. 12. 2011 21.53
+14
Kdor danes ni bil na Jesenicah mu je lahko žal...kakšen spektakel..
thiago11
26. 12. 2011 20.58
+6
neverjento kakšna tekma bravo JESENICE !
metalc4ever
26. 12. 2011 20.57
+7
najprej, čestitam mladim jeseničanom za borbo. potem, dvorana je poraz, pa ne zato, ker na kamerah ni časa, pač pa zato, ker sirene NI oz. se je ne sliši. ne mi nazaj odgovarjati s forami o ledu, zgodilo se je 1x, sigurno se je že zgodilo tudi na jesenicah. zdaj pa sodniki... madžari, pač, njihova ekipa je s tem ukradenim golom 2 točki pred nami. kako lahko priznaš zadetek, potem ga pa na posnetku, kjer NI ure, zaradi pretečenega časa razveljaviš? sem brez besed, sodniki lige EBEL so dosegli novo dno. golmana prav tako katastrofa, JP je očitno spil kakšen kozarček preveč :) vseeno, gremo JP, gremo olimpija, tudi sodniki nas ne bodo pokopali!
trava@pinkponk.com
26. 12. 2011 21.02
-3
veš kaj tudi vaša dvorana je poraz.pa rečte kar hočete.kar pa se ledu tiče pa če ti je všeč ali pa ne PRI VAS JE ZANIČ.čisto vsaka tekma pri vas je namesto ledu voda.ne spomnim se kdaj bi mi imeli težave z ledom. ko bo dvorana obnovljena bo 100% boljša od vaše.