Na sodnika jezni hokejisti Olimpije s petardo iz Beljaka

Beljak, 19. 02. 2016 21.44 |

Hokejisti Olimpije so na svoji predzadnji tekmi lige Ebel v letošnji sezoni visoko izgubili na gostovanju v Beljaku. Domačini so bili boljši kar s 5:0. To je bil še osmi zaporedni poraz zmajev v ligi Ebel.

Zmaji so prejeli kar pet zadetkov, zabili pa niso niti enega.
Zmaji so prejeli kar pet zadetkov, zabili pa niso niti enega. FOTO: Damjan Žibert
Za ljubljanske hokejiste so zadnje obveznosti v tej sezoni v ligi Ebel le še formalnost, saj moštvo že nekaj časa nima več niti teoretičnih možnosti za preboj v končnico. V prvih petih minutah so domači silovito pritisnili in oblegali Oliverja Roya, ki pa ni klonil. Na drugi strani so imeli dve priložnosti tudi gostje, a so se preveč zapletali pred golom, po koncu pa so bili besni na slovenskega sodnika Milana Zrniča.

Za goste je bila prva sporna sodniška poteza izključitev Boštjana Groznika v osmi minuti, ob koncu kazni so dobili prvi gol, druga pa poteza slovenskega reprezentanta v beljaških vrstah Mihe Verliča, ki se je na vso moč zaletel v vratarja Roya, kljub protestom ljubljanske klopi pa ni bil izključen. Prav Verlič je nato podal za drugi gol svoje ekipe.

Roy je utrpel bližnje srečanje z Verličem.
Roy je utrpel bližnje srečanje z Verličem. FOTO: Damjan Žibert

Na začetku drugega dela so imeli gostje dvakrat igralca več, a prednosti niso izkoristili, zaman pa so zahtevali še eno izključitev na avstrijski strani ob svoji številčni prednosti. Beljak pa je pozneje izkoristil anemičnost ljubljanske obrambe in povišal na 3:0.

Na začetku zadnje tretjine so imeli zeleno-beli minuto in 51 sekund dva igralca več, zmogli pa le en strel Andreja Tavžlja. Od 50. minute naprej so si, po mnenju gostov spet precej prepogosto, izključitve pri zmajih kar sledile, po takšni prednosti dveh igralcev pa so domači tudi postavili končnih 5:0. Mednarodno sezono bodo zeleno-beli sklenili v nedeljo, ko bodo v zadnjem krogu drugega dela tekmovanja gostovali v Szekesfehervarju.