Nemci šokirali hokejski svet: velesila Kanada 'na kolenih'

Pjongčang, 23. 02. 2018 15.54 |

Nemški hokejisti so s polfinalno zmago z izidom 4:3 proti aktualnim olimpijskim prvakom Kanadčanom pripravili prvovrstno senzacijo na hokejskem olimpijskem turnirju v Pjongčangu. Po visokem vodstvu s 4:1 so Nemci nekoliko popustili, kar je kanadska izbrana vrsta s pridom izkoristila in z dvema zaporednima zadetkoma znižala zaostanek na 3:4. A na veliko veselje Nemcev do popolnega preobrata le ni prišlo.

Nemčija je levji delež zgodovinskega dosežka opravila že do polovice druge tretjine. V 27. minuti je namreč vodila s 3:0, kmalu zatem sicer prejela prvi zadetek, a v 33. prednost svojo prednost vnovič povečala na tri zadetke razlike.

Kanada, ki na turnirju - tako kot vse druge ekipe - igra brez zvezdnikov iz severnoameriške lige NHL, je sicer v zadnji tretjini pritisnila na plin, zadela dvakrat in bila nekajkrat blizu izenačenja, a so se Nemci uspešno ubranili.

Nemški hokejisti so s polfinalno zmago nad Kanado pripravili največje presenečenje 23. zimskih olimpijskih iger v Pjongčangu. Za zlato kolajno se bodo pomerili z reprezentanco olimpijskih športnikov Rusije. FOTO: STA

Zadetke za Nemčijo, ki je v četrtfinalu izločila podprvake Švede, so dosegli Brooks Macek v 15. minuti, Matthias Plachta v 24., Frank Mauer v 27. in Patrick Hager v 33. Za Kanado pa so bili uspešni Gilbert Brule v 29. minuti, Mat Robinson v 43. in Derek Roy v 50. Nemška reprezentanca ima tako zagotovljeno vsaj srebrno medaljo, kar je njen največji uspeh na olimpijskih igrah in drugo odličje po bronu Zahodne Nemčije leta 1976. Za zlato bo igrala proti Rusiji.