Nemci boljši po izvajanju kazenskih strelov

Berlin, 29. 04. 2015 22.05 |

Slovenska hokejska reprezentanca je s porazom proti Nemcem – v Berlinu so bili s 4:3 boljši po izvajanju kazenskih strelov – sklenila priprave na bližnje svetovno prvenstvo na Češkem.

Slovenska hokejska reprezentanca je v popolnosti pripravljena na svetovno prvenstvo, zadnji test pred začetkom tekmovanja v Pragi in Ostravi pa je predstavljal obračun z Nemci. ”Nemčija je fizično močnejša, to pa bo tudi razlika v primerjavi s prejšnjimi pripravljalnimi tekmami. To bo primerljiv obračun s tistimi, ki nas bodo čakali v elitni diviziji na Češkem,” je pred zadnjim pripravljalnim dvobojem razmišljal branilec Mitja Robar.

Klemen Pretnar je v Berlinu popeljal Slovence v vodstvo.
Klemen Pretnar je v Berlinu popeljal Slovence v vodstvo. FOTO: Damjan Žibert

Slovenci so dvoboj v v dvorani Wellblechpalast bolje začeli, v 12. minuti je gol dosegel Klemen Pretnar, vodstvo pa je bilo v rokah risov vse do 31. minute. Takrat je Michael Wolf poravnal izid na 1:1, samo dve minuti zatem pa so Nemci po zaslugi Yasina Ehliza prvič povedli. Četa Matjaža Kopitarja je odgovorila še pred koncem druge tretjine, ko je vratarja gostiteljev premagal Anže Kopitar. Pred sklepnim delom sta bila tako tekmeca poravnana, že po štirih minutah 3. tretjine pa je član Ingolstadta Patrick Hager zabil za nemško vodstvo s 3:2.

Ko je vse kazalo, da bodo Nemci zadržali vodstvo in vknjižili zmago še na zadnjem pripravljalnem obračunu pred SP pa je izid na 3:3 poravnal Žiga Pance. 3:3 je bil končni izid po rednem delu dvoboja, tako, da sta tekmeca odigrala najprej podaljšek, sledilo pa je še izvajanje kazenskih strelov. Uspešnejši so bili Nemci, ki so zmagali s 4:3.