Na vrhu bodo rački

Anaheim, 02. 04. 2015 07.35 |

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks so si z zmago nad Edmonton Oilers zagotovili prvo mesto v pacifiški diviziji. V Honda Centru so bili od tekmeca boljši s 5:1, s tremi podajami pa je pri zmagovalcih zablestel Jakob Silfverberg.

Andrew Cogliano
Andrew Cogliano FOTO: Reuters

Hokejisti NHL moštva Anaheim Ducks z Edmonton Oilers niso imeli pretirano veliko dela. Po zaslugi Francoisa Beauchemina in Natea Thompsona so po koncu prve tretjine vodili z 2:0, Corey Perry in Simon Despres sta v nadaljevanju povišala že na 4:0, šele v 38. minuti pa so prvi in edini gol na dvoboju dosegli gostje (Ryan Nugent-Hopkins). Za končnih 5:1 je bil v 46. minuti natančen Andrew Cogliano.

Veliko zaslug za prve tri gole je potrebno pripisati tudi Švedu Jakobu Silfverbergu, ki je bil pri prvih treh golih v vlogi podajalca. Razumljivo pa je ključno vlogo pri zmagi odigrala trda obramba gostiteljev in vratar Frederik Andersen.

Anaheim si je z zmago zagotovil tudi prvo mesto v pacifiški diviziji po rednem delu sezone.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 5:1
Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 4:3
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 1:4
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 5:1