Na generalki poraz hokejistov z Avstrijci

Soči, 08. 02. 2014 20.03 |

Slovenski hokejisti so se v prijateljski tekmi v Sočiju pomerili z izbrano vrsto Avstrije in izgubili z 1:4. Edini gol za Slovenijo je dosegel napadalec Jan Urbas. Prvo tekmo na olimpijskem turnirju bodo Slovenci odigrali z Rusi.

Edini gol za Slovenijo je dosegel Jan Urbas, ki je v 15. minuti tekme izenačil na 1:1. Za Avstrijo so zadeli Brian Lebler (5., 20.), Thomas Koch (25.) in Oliver Setzinger (38.). Slovenski napadalci na tekmi z Avstrijci še niso pokazali potrebne učinkovitosti in v 31. minuti zapravili tudi kazenski strel, kar je bilo bržkone ključno za poraz, saj so Avstrijci nekaj minut pozneje zadeli za končnih 4:1, namesto da bi varovanci Matjaža Kopitarja znižali na 2:3.

V avstrijski vrsti je izstopala trojka Setzinger, Koch, Lebler, ki je dosegla vse tri gole za svojo ekipo, isti igralci pa so zadeli tudi na prejšnji tekmi z Dansko (2:3), kar kaže na dobro uigran napad. Naši severni sosedje pa pričakujejo, da bodo imeli na olimpijskem turnirju še močnejše napade, saj tako kot Slovenija čaka Anžeta Kopitarja, Avstrijci še čakajo na prihod Thomasa Vaneka, Michaela Grabnerja in Michaela Raffla, ki prav tako igrajo v ligi NHL. K tekmi je vseeno treba dodati, da je bila neuradna, da sta oba trenerja precej eksperimentirala in da tudi beleženje časa ni bilo povsem ustrezno.